تلفن همراه

ویندوز 10 موبایل سال آینده تغییرات شگرفی خواهد داشت

منبع: زومیت
ظاهرا مایکروسافت قصد دارد در سال ۲۰۱۷ امکانات جالبی به پلتفرم ویندوز 10 موبایل اضافه کند.
 
با وجود اینکه ویندوز 10 موبایل نسبت به آی‌اواس و اندروید، سهم بسیار کمتری از بازار دارد؛ هنوز کاربرانی علاقه‌مند به استفاده از این سیستم‌عامل هستند و انتظار دارند شاهد آپدیت‌ها و قابلیت‌های جدید برای ویندوز 10 موبایل باشند.
 
طبق اخبار جدید، به نظر می‌رسد که سال ۲۰۱۷ قرار است شاهد اضافه شدن ویژگی‌های جدید به سیستم‌عامل ویندوز 10 موبایل باشیم؛ برای مثال می‌توان به 3D Preview اشاره کرد. به لطف این ویژگی، کاربر می‌تواند محتوای مختص به آن را در حالت سه‌بعدی تماشا کند. علاوه بر آن، امکان تهیه‌ی محتوای سه‌بعدی نیز به کاربر داده می‌شود.
 
مشابه چنین حالتی تقریبا چند سال پیش برای سیستم‌عامل اندروید عرضه شد و شاهد محصولاتی بودیم که به کاربر اجازه‌ی تماشای محتوای سه‌بعدی می‌داد. کاربر می‌توانست بعضی از ویدیوهای یوتیوب را به‌صورت سه‌بعدی تماشا کند و حتی به لطف وجود دوربین‌های سه‌بعدی در پشت تلفن، اقدام به تهیه محتوای سه‌بعدی کند.
 
بعضی از رابط‌های کاربری این محصولات نیز با در نظر گرفتن حالت سه‌بعدی طراحی شده بودند که می‌توان از میان آن‌ها به گوشی اچ‌تی‌سی EVO 3D و ال‌جی Otimus 3D اشاره کرد. این محصولات دارای تکنولوژی استریوسکوپیک بودند که بدون نیاز به عینک‌های مخصوص، به کاربر اجازه تماشای افکت‌های سه‌بعدی می‌داد.
 
یکی دیگر از امکاناتی که قرار است در ویندوز 10 موبایل شاهد بهینه شدن آن باشیم، مرورگر اج خواهد بود. به لطف این قابلیت، وقتی بخواهید از مراکز فروش آنلاین مشخصی خرید کنید از شما تقاضا می‌شود یک حساب مایکروسافت والت در مرورگر اج بسازید. با استفاده از این قابلیت، هر بار که بخواهید به‌صورت آنلاین خریداری کنید به حساب والت خود وارد می‌شوید. این قابلیت باعث می‌شود اطلاعات حساب شما مخفی باقی بماند.
 
قابلیت بعدی، اضافه شدن امکان متوقف کردن آپدیت‌های نرم‌افزاری است و به شما اجازه داده می‌شود آپدیت نرم‌افزاری را تا نهایت ۳۵ روز به تأخیر بیندازید. در تنظیمات نیز تغییراتی به وجود خواهد آمد که به شما اجازه می‌دهد در مورد اپلیکیشن‌های نصب‌شده اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشید.
 
البته این‌ها تنها بخشی از امکاناتی است که به ویندوز 10 موبایل در سال ۲۰۱۷ اضافه خواهد شد.

​​