فناوری اطلاعات

درآمد سالانه ۸۰ هزار دلاری متخصصان سرویس Azure مایکروسافت

منبع: همکاران سیستم
برای بخش خدمات مرتبط با فضای پردازش ابری Azure مایکروسافت مشاغل فراوانی تعریف شده است که بسیار از آنها حقوق‌های بالا دارند. اینکه هر یک از سازمان‌ها برای استفاده از خدمات مرتبط با فضای پردازش ابری Azure چه هزینه‌ای را پرداخت می‌کنند، معماری اصلی فناوری در سازمان مذکور را شکل می‌دهد.
 
در کشور آمریکا هر کدام از سازمان اعلام کردند به طور میانگین در طول سال ۱۲۵ هزار دلار می‌پردازند تا از مزایای معماری Azure بهره‌مند شوند.
توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و متخصصان بخش فروش و بازاریابی از ماهرترین افراد برای استفاده از خدمات Azure محسوب می‌شوند و برای ارایه هر چه بهتر سرویس‌های مبتنی بر زیرساخت پردازش ابری مایکروسافت سالانه ۱۰۰ هزار دلار حقوق می‌گیرند.
 
این اعداد و ارقام نتایج حاصل از مطالعه جدیدی محسوب می‌شود که با پشتیبانی شرکت مایکروسافت به انجام رسید. در این بررسی ۱۱۳۶ سازمان که از خدمات Azure استفاده می‌کردند حضور داشتند و تقریبا تمام سازمان‌های مذکور یکی از خدمات Azure را به صورت روزانه در فعالیت‌های خود مورد استفاده قرار می‌دادند و در این میان سه‌چهارم آنها اپلیکیشن‌های مبتنی بر Office ۳۶۵ را به کار می‌بردند.
نیمی از سازمان‌های مذکور از شرکای مایکروسافت بودند و بنابراین به صورت مستقیم خدمات Azure را به سازمان‌ها و کسب‌وکارهای مختلف می‌فرختند.
 
در پایان این بررسی مشخص شد میزان هزینه‌ای که یک سازمان در منطقه آسیا پسیفیک برای استخدام کارشناس مبتحر در حوزه خدمات Azure مایکروسافت پرداخت می‌کند سالانه ۱۰۰ هزار دلار است و این رقم برای سازمان‌های مستقر در اروپای غربی به ۸۰ هزار دلار می‌رسد. میانگین جهانی در این زمینه ۸۰ هزار دلاز گزارش شده است.

​​