تلفن همراه

با MWC2017: هواوی پی 10 در برابر پی 9؛ پرچمداران هواوی چه تغییری کرده‌ اند

منبع: زومیت
هواوی ساعاتی پیش در خلال کنفرانس رسمی در نمایشگاه MWC، از پرچمداران سال ۲۰۱۷ خود با نام P10 و P10 Plus رونمایی کرد. اما این گوشی‌های با نسل گذشته خود چه تفاوت‌هایی دارند؟
 
هواوی پی 10 و پی 10 پلاس پرچمداران سال ۲۰۱۷ هواوی هستند که خود را برای رقابت با ال‌جی جی ۶ و سامسونگ گلکسی اس ۸ آماده می‌کنند. در همین راستا هواوی جدید‌ترین گوشی‌های خود را با تغییرات گسترده‌ای همراه ساخته است.
 
در بخش طراحی، هواوی پی ۱۰ شباهت‌های غیرقابل انکاری با پی ۹ دارد. بدنه‌ی یکپارچه‌ی فلزی و استفاده از شیشه در بخش پشتی و بالای گوشی، نمایشگر با پوشش 2.5D در کنار استفاده از دوربین دوگانه، باعث می‌شوند تا در نگاه اول بتوان زبان طراحی یکسان پرچمدار کوچک‌تر ۲۰۱۷ هواوی را از نسل پیشین آن‌ تشخیص داد. اما شاید بزرگ‌ترین تغییر در بخش طراحی پی ۱۰، جابجایی سنسور اثر انگشت به پنل جلویی گوشی باشد. موردی که پیش از این و برای اولین بار در میت ۹ پورشه دیزاین شاهد آن بودیم.
 
اما تفاوت‌های طراحی در نسخه‌ی پلاس پرچمدار هواوی مشهود‌تر هستند. پی ۱۰ پلاس اکنون از نمایشگری با لبه‌های خمیده بهره می‌برد تا بدین ترتیب خود را بیش از پیش نسبت به پی ۱۰ متفاوت نشان دهد. این در حالی است که پی ۹ پلاس تنها در ابعاد نمایشگر با برادر کوچک‌تر خود متفاوت بود.
 
علاوه بر بخش طراحی، هواوی تغییرات گسترده‌ای در مشخصات فنی پرچمداران خود اعمال کرده و آن‌ها را به جدید‌ترین و قدرتمند‌ترین فناوری‌های موجود مجهز کرده است که در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید.
 
در ادامه شما را به مشاهده‌ی جدول مقایسه‌ی مشخصات فنی پی‌ ۱۰ و پی ۱۰ پلاس در برابر پی ۹ و پی ۹ پلاس دعوت می‌کنیم.
 
rty6.PNG
نظر شما در رابطه با پرچمداران جدید هواوی چیست؟

​​