باندپهن

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران: روستاها به اینترنت پرسرعت تجهیز می شوند/ پروژه فیبر نوری اشتغال قابل توجهی ایجاد خواهد کرد

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: راه اندازی اینترنت پر سرعت روستاها را نیز شروع شده و از دو راه فیبر نوری و اپراتور ها انجام می شود.
 
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در لنگرود در گفتگو با خبرنگار ۸دی با بیان اینکه در سال ۹۶ سه پروژه مهم و اساسی در کشور داریم اظهار داشت: اولین پروژه مخابرات ایران پروژه فیبر نوری است که از سال گذشته شروع کردیم و توسط آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و آقای واعظی وزیر مخابرات رونمایی کردیم.
 
رسول سرائیان با اشاره به اینکه پروژه اتصال فیبر نوری به منازل را امسال هم با قدرت ادامه خواهیم داد افزود: پروژه دوم شرکت مخابرات پروژه شبکه انتقال کشور است که آن هم توسعه پیدا خواهد کرد.
 
وی با بیان اینکه پروژه سوم مخابرات، پروژه شبکه آی پی کشوری است گفت: با اتمام این سه پروژه انشالله مردم تا پایان سال امکانات بسیار مطلوبی هم در بستر اینترنت و هم در بستر مکالمه و هم در سایر خدمات ارزش افزوده خواهند داشت.
 
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با تاکید بر اینکه راه اندازی اینترنت پر سرعت روستاها را نیز شروع کرده ایم و در برنامه خود گذاشته ایم تصریح کرد: این مسئله از دو مسیر در حال پیگیری است، یکی از طریق سایت های نسل سوم و چهارم تلفن های همراه است که توسط اپراتور های مختلف انجام می شود و همراه اول هم متناسب با آن دارد اقدام می کند و از طرف دیگر آن روستاهایی را که امکان فیبر نوری وجود داشته باشد آن روستاها را نیز به اینترنت پرسرعت مجهز خواهیم کرد.
 
سرائیان با بیان اینکه مخابرات خانواده بزرگی است و علی رغم اینکه از نظر تکنولوژی محدودیت هایی در خصوص وضعیت نیروی انسانی در حال ایجاد است گفت: ولی ما همچنان با برنامه توسعه سعی کرده ایم بتوانیم نه تنها سطح اشتغال فعلی را حفظ کنیم بلکه با گسترش خدمات انشالله سهم حداکثری را در اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال ایفا کنیم، مثلا پروژه فیبر نوری اشتغال قابل توجهی در امر توسعه ایجاد خواهد کرد.
 
وی با اشاره به اینکه ۳۰ میلیون خط تلفن ثابت در کشور داریم افزود: حدود ۶۵ میلیون مشترک تلفن همراه نیز داریم که پوشش آن در سطح شهر صد در صدی است و ۷۰ هزار کیلوتر از جاده ها نیز تحت پوشش هستند.

​​