فناوری اطلاعات

بازی Gran Turismo Sport نیازمند اتصال همیشگی به اینترنت است

منبع: دیجیاتو
اگر به دنبال تجربه بازی Gran Turismo Sport به صورت آفلاین هستید، حتما از شنیدن این خبر ناامید خواهید شد. مطابق پستی که در بلاگ پلی استیشن منتشر شده است، به نظر می رسد که این بازی در تمامی بخش های خود، نیاز اتصال دائم به اینترنت خواهد داشت.
 
در توضیحات این پست آمده است: «برای اطمینان از رعایت عدالت برای همه، Gran Turismo Sport نیاز به اتصال به اینترنت برای اجرای اکثر قابلیت های بازی را دارد. رتبه بندی رانندگان، بررسی پیشرفت کاربران و دسترسی به ماشین ها، از دلایل نیاز به این دسترسی هستند.»
 
این خبر در حالی منتشر شده که پیش از این، کازونوری یاماچی کارگردان بازی، اعلام کرده بود که مسابقات آنلاین، تنها 15 درصد از این عنوان را تشکیل می دهند.
 
پیش از این نیز، قسمت های قبلی Gran Turismo، در بخش های غیر ضروری نیاز به اتصال دائم به اینترنت داشتند. قسمت پنجم از این مجموعه، دارای بخش عکس برداری به خصوصی بود که حتی در شبکه پلی استیشن مسابقاتی با محوریت آن برگزار شد، پس از جمع آوری سرورهای این بازی توسط سونی، بخش عکاسی این بازی نیز به طور کامل غیر فعال شد.
 
به نظر می رسد که حالت عکس برداری در Gran Turismo Sport نیز، به اتصال دائم به اینترنت نیاز خواهد داشت. قسمت های پنجم و ششم این سری دارای پاداش های روزانه ای بودند که در صورت اتصال شما به اینترنت، در دسترس قرار می گرفتند، البته در صورت عدم اتصال به اینترنت، شما هنوز توانایی انجام دادن مسابقات را داشتید.
 
همانند سایر بازی های پلی استیشن 4، بازیکنان برای رقابت مستقیم با یکدیگر، نیاز به تهیه اشتراک سرویس پلی استیشن پلاس دارند، اما حتی توضیحات سونی در این بخش هم، به طور کامل مشخص نیست.
 
در پست بلاگ پلی استیشن آمده: «همانند سایر بازی های پلی استیشن، سرویس پلی استیشن پلاس تنها برای بخش چند نفره آنلاین، حالت های خاصی از بازی مانند مسابقات دو نفره و مسابقات تک نفره در مسیرهای مشخص، ضروری خواهد بود و بخش تک نفره، نیازی به اتصال به اینترنت نخواهد داشت.»
 
از چند خط بالا می توان برداشت کرد که کاربران برای استفاده از برخی از قسمت های بازی به غیر از مسابقات چندنفره نیز، ملزم به استفاده از سرویس پلی استیشن پلاس خواهند بود.

​​