تلفن همراه

قیمت گوشی همچنان رو به افزایش است!

فناوران : در حالی که زمزمه هایی درباره کاهش نرخ ارز در بازار منتشر شده بود، اما ظاهرا قیمت دلار در بازار کاهش نیافته و همچنان شاهد افزایش قیمت گوشی ها هستیم.
 
 
هفته پیش قیمت ارز به بیش از 6 هزار تومان هم رسید و باعث افزایش نجومی قیمت گوشی شد. سپس زمزمه هایی درباره کاهش قیمت و تثبیت و تک نرخی شدن دلار به گوش رسید که ظاهرا این موضوع در حد شعار بوده و هم اکنون همه معاملات در بازار موبایل با دلار 5700 تومان صورت می گیرد. با این حال اگرچه از هفته پیش تاکنون قیمت دلار بالا نرفته اما قیمت گوشی در بازار موبایل همچنان در حال افزایش است. این در حالی است که مسوولان مربوطه تاکید کرده اند که هر گونه افزایش قیمت به بهانه بالا رفتن قیمت ارز پذیرفتنی و قابل توجیه نیست. اما مشاهدات قیمت ها در بازار موبایل نشان می دهد که بعضی از برندها از جمله سامسونگ و هوواوی با افزایش قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی همراه شده اند.
گوشی های موبایل سامسونگ نیز از حدود ۵۰۰ هزار تومان در بازار موجود هستند و تا بیش از چهار میلیون تومان هم مدل هایی دارند که به فروش می رسد. برای نمونه مدلی از گوشی سامسونگ که یک میلیون تومان قیمت داشت به حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.
گوشی هوواوی نیز رنج قیمتی از ۷۰۰ هزار تومان تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار دارد. این برند هم با تغییر قیمت همراه شده است و به طور نمونه مدلی از آن که یک میلیون تومان قیمت داشته به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.
گوشی اچ تی سی نیز رنج قیمتی از ۶۰۰ هزار تومان تا بیش از دو میلیون تومان در بازار موبایل دارد که با درصد کمتری افزایش قیمت پیدا کرده است.
در حال حاضر گوشی اپل که یکی از برندهای پرطرفدار در بازار موبایل است، رنج قیمتی از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا بیش از شش میلیون تومان دارد و بررسی ها نشان می دهد که این برند افزایش قیمت چندانی پیدا نکرده است.
با این تفاسیر هیچ کس نمی داند که در آينده چه اتفاقی قرار است بیفتد و آیا قیمت گوشی کاهش پیدا خواهد کرد یا خیر، اما به گفته فعالان بازار قیمت گوشی احتمالا کاهش پیدا نمی کند، اما ممکن است برای مقطعی تثبیت شود.

​​