تلفن همراه

اپل قیمت آی‌فون ۱۰جدید را کاهش می‌دهد

منبع: دنیای اقتصاد
اگر آخرین نتایج تحقیقات تحلیلگر معروف اپل «مینگ چی کو» حقیقت داشته باشد. احتمالا اپل قیمت آی‌فون‌های جدیدش را کاهش می‌دهد.
طبق گفته‌های مینگ چی کو، این قیمت‌ها احتمالا کمتر از سری آخر آی‌فون‌های معرفی شده به بازار باشد. آی‌فون ۱۰ که سال گذشته معرفی شد مرز ۱۰۰۰ دلار را پشت سر گذاشت و حال مینگ معتقد است نسل جدید آی‌فون ۱۰ قیمتی بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ دلار و آی‌فون ۱۰ پلاس هم بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت. همچنین مدل ۱/ ۶ اینچی آی‌فون مجهز به پنل ال‌سی‌دی هم با قیمتی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار عرضه خواهد شد. با اینکه پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌های مینگ اکثرا قابل اعتماد هستند اما باید به این نکته هم اشاره کرد منابعی که مینگ این اطلاعات را از آنها کسب کرده اکثرا از شرکت‌های تامین‌کننده قطعات آی‌فون هستند و ارتباطی با بخش مدیریت اپل ندارند. بنابراین نمی‌توان به واقعی بودن این قیمت‌ها اطمینان کامل داشت، چراکه فعلا زمان زیادی تا تاریخ معرفی آی‌فون‌های جدید کمپانی اپل باقی مانده است.
ضمنا هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست اپل بخواهد امسال آی‌فون ۱۰ با قیمت ارزان‌تر را روانه بازار کند، چراکه قیمت بالای آی‌فون ۱۰ فعلی باعث افزایش درآمد سالانه اپل در ۹ ماه اخیر شده است. در ضمن طبق گفته‌های بسیاری از تحلیلگران، اپل سپتامبر امسال قصد دارد ۳ آی‌فون جدید را معرفی کند. آی‌فون ۱۰ با نمایشگر اولد ۸/ ۵ اینچی، آی‌فون ۱۰ پلاس با نمایشگر ۱/ ۶ اینچی و آی‌فون ۱/ ۶ اینچی با نمایشگر ال سی‌دی و قیمت پایین‌تر پرچمدارهایی خواهند بود که به احتمال زیاد سپتامبر امسال رونمایی خواهند شد.
 

​​