فناوری اطلاعات

نامزدهای جایزه گیمیستان ۲۰۱۸ معرفی شدند

منبع: فناوران
با معرفی نامزدهای نخستین دوره «جایزه گیمیستان» در دو بخش رایانه شخصی و موبایل به عنوان بخش جنبی رویداد بین المللی تی جی سی، مسابقه انتخاب برترین بازی گیمیستان از نگاه مردم نیز آغاز شد.
 
هیات داوران بین المللی جایزه گیمیستان، نامزدهای بهترین بازی بصری (Best Visual)، خلاقانه ترین بازی (Most Innovative ) و بهترین بازی (Best Game ) را در دو بخش پلتفرم رایانه شخصی و موبایل اعلام کردند.
در بخش PC، سه بازی Woodfarer، Bardia و Filliping Filip به عنوان نامزدهای بهترین بازی بصری، بازی های Woodfarer، Filliping Filip و Musa A Brother's Story به عنوان نامزدهای خلاقانه ترین بازی ها و در نهایت سه بازی The Last Dead End، Filliping Filip و Bardia به عنوان نامزدهای بهترین بازی PC جایزه گیمیستان معرفی 
شدند.
در بخش موبایل و در شاخه بهترین بازی بصری، Pa Pa Land: Head's Escape، Around Mars، Mr Crow Don't Open the Envelope، Anahita، Man vs Missiles و Spirit Wars به عنوان نامزدهای نهایی معرفی شدند.
در شاخه خلاقانه ترین بازی موبایل گیمیستان نیز 6 نامزد حضور دارند که شامل Around Mars، Harmony، Linn : Path Of Orchards، O، Colimus! و Pa Pa Land: Head's Escape می شود.
برنده عنوان بهترین بازی موبایل گیمیستان نیز از میان  بازی های Police Patrol، Pa Pa Land: Head's Escape، Man vs Missile، Around Mars، Electron و Harmony معرفی خواهد شد.
هم زمان با معرفی نامزدهای نهایی جایزه گیمیستان، مسابقه انتخاب برترین بازی موبایل از نگاه مردم نیز آغاز شده و علاقه مندان می توانند از طریق لینک http://tehrangamecon.com/en/peoples-choice-awards، به یکی از 18 بازی منتخب گیمیستان (که به صورت رسمی منتشر شده اند) رای دهند. مهلت شرکت در مسابقه مردمی تا ۴ تیر ماه خواهد بود.
از آنجا که بازی های PC منتخب در گیمیستان هنوز به بازار عرضه نشده اند، امکان برگزاری مسابقه مردمی در این بخش وجود ندارد.
بازی سازانی که بازی های شان به عنوان یکی از نامزدهای جایزه گیمیستان معرفی شده اند، علاوه بر آن که به رایگان در TGC2018 حضور خواهند داشت، فرصت خواهند داشت بازی شان را به ناشران و خریداران بین المللی در روز نخست این رویداد معرفی کنند. همچنین برترین بازی های گیمیستان، 15 تیرماه و در مراسم پایانی TGC2018 معرفی خواهند شد.
براساس این گزارش 90 بازی از 10 کشور دنیا شامل ایران، هند، پاکستان، قزاقستان، ارمنستان، ترکیه، بحرین، مصر و آذربایجان برای حضور در TGC2018 و رقابت در جایزه گیمیستان ثبت نام کردند که از این تعداد 14 بازی خارجی و 76 بازی از ایران بوده است. 
در میان نامزدهای اعلام شده نیز Tangled Up! و Man vs Missile از کشور هند، Musa's brother از بحرین و The Last Dead End از آذربایجان به چشم می خورد.
 

​​