رسانه‌های اجتماعی

ترامپ فیسبوک و توییتر را متهم به دخالت در انتخابات کرد

منبع: همشهری آنلاین
دونالد ترامپ برای دومین بار ظرف چند روز گذشته از نقش شبکه‌های اجتماعی انتقاد کرد. رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد که فیسبوک و توییتر از هم اکنون کار دخالت در انتخابات میان‌دوره‌ای ۶ نوامبر را علیه او آغاز کرده‌اند.
 رویترز با انتشار گزارشی به مصاحبه دونالد ترامپ با یک روزنامه محافظه‌کار درباره نقش شبکه‌های اجتماعی در آمریکا پرداخته است.
 
رئیس جمهوری آمریکا شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه شبکه‌های اجتماعی، نظیر فیسبوک و توییتر را متهم کرده است که از هم اکنون در کارزار انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا که روز ۶ نوامبر برگزار می‌شود، دخالت می‌کنند.
 
ترامپ مدعی شد که این شبکه‌ها عملا علیه او فعالیت می‌کنند و این نخستین بار نیست که فیسبوک و توییتر چنین نقشی را علیه نیروهای محافظه‌کار در آمریکا ایفا می‌کنند.
 
رسانه‌های بسیار لیبرال
دونالد ترامپ در گفت‌وگوی خود با روزنامه محافظه‌کار دیلی کالر از عملکرد و نقش شبکه‌های اجتماعی در انتخابات پیش‌روی آمریکا انتقاد کرده است.
 
خبرگزاری رویترز ضمن انتشار این خبر اعلام کرده است که دونالد ترامپ هیچ سند و مدرکی برای اثبات ادعای خود در مورد مداخله این شبکه‌ها در انتخابات ارائه نداده است. روزنامه محافظه‌کار یاد شده نیز توضیحات بیشتری پیرامون ادعای ترامپ منتشر نکرده است.
 
شبکه‌ها و انتخابات در آمریکا
این دومین باری است که ترامپ ظرف چند روز گذشته شبکه‌های اجتماعی و همچنین شرکت گوگل را متهم به تبلیغ علیه خود می‌کند.
 
ترامپ اخیرا مدعی شده بود که شبکه‌های اجتماعی و همچنین شرکت گوگل اخبار انتقادی علیه او را برجسته می‌کنند.
 
این در حالی است که مسئولان شرکت‌های فیسبوک، توییتر و گوگل چنین اتهامی را رد کرده و اعلام کرده‌اند که در نمایش اخبار و نتایج جست‌وجو هیچ‌گونه مداخله و پیش‌داوری سیاسی اعمال نمی‌کنند.
 
ترامپ در مصاحبه خود با روزنامه دیلی‌کالر گامی فراتر رفته و مدعی شده است که در کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ نیز این شبکه‌ها و شرکت گوگل اخبار مربوط به دموکرات‌ها و رقیب انتخاباتی او، یعنی هیلاری کلینتون را برجسته کرده‌اند.
 
رئیس جمهوری آمریکا در شرایطی شبکه‌های اجتماعی را متهم به دست داشتن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ می‌کند، که سازمان‌های امنیتی آمریکا از مداخله و نقش روسیه در این انتخابات گزارش می‌دهند؛ دخالتی که به باور این سازمان‌ها علیه کلینتون و با هدف افزایش شانس پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفته است.

​​