تلفن همراه

اپراتورهای موبایل در اربعین گران‌فروشی نکردند

 
برخی از مردم نسبت به گران فروشی اپراتورهای تلفن همراه در اربعین گلایه دارند که فارس این موضوع را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیگیری کرده است.
 
 
یکی از کاربران فارس در بخش فارس من با این عنوان که «گران فروشی اپراتورهای تلفن همراه در اربعین» اعلام کرده است که: وزیر ارتباطات در مصاحبه هایی اعلام کرد که نرخ مکالمه در سفر عراق برای اربعین حسینی به ازای هر دقیقه ۹۰۰ تومان است. در حالی که این رقم برای تلفن های همراه اول به ۲۰۰۰ تومان و بیشتر رسید. 
 
فارس این موضوع را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان نهاد ناظر بر فعالیت اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعات پیگیری کرده است. حامدرضا اسماعیلی مدیر کل روابط عمومی و دفتر ریاست این سازمان در پاسخ به این سوال، توضیح داد: نرخ 900 تومان مربوط به تماس از ایران با سیم‌کارت عراقی در کشور عراق بوده است و نرخ تماس از ایران با سیم کارت‌‌‌ ایرانی در عراق مشمول مقررات رومینگ می‌شود و هر دقیقه 2000 تومان بوده است. در واقع، اگر کاربر در عراق از سیم کارت ایرانی با کسی تماس بگیرد نیز مشمول هزینه رومینگ دقیقه ای 2000 تومان خواهد بود. بنابراین طبق این تعرفه‌ها، از ابتدا نیز اعلام نشده بود که نرخ مکالمه برای سیم‌کارت‌های ایرانی در سفر عراق برای اربعین حسینی به ازای هر دقیقه ۹۰۰ تومان است و کاربر این موضوع را اشتباه متوجه شده بوده است. 

​​