اپراتورها

تلفن همراه

رگولاتوری

December 15, 2018
11:08 شنبه، 24ام آذرماه 1397
کد خبر: 96307

از صبح پنجشنبه چه تغییری در وضعیت رومینگ ملی ایجاد شد؟

 

صبح روز پنجشنبه ۲۲ آذرماه، محمد جواد آذری جهرمی با انتشار تصویر زیر در توییتر خود از اجرایی شدن خدمت رومینگ ملی در بین اپراتورهای تلفن همراه کشور خبر داد. 

DuS6IDUWwAEX8N3.jpg

از راست به چپ: سید ایمان میری مدیرعامل های وب (یکی از پیمانکاران خدمات یو اس او)، حمید فرهنگ مدیرعامل همراه اول، سید مجید صدری مدیرعامل مخابرات ایران، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل ایرانسل، محمد مهدی عطوفی مدیرعامل رایتل، نماینده دیگر شرکت پیمانکار اپراتور خدمات روستایی، مهرداد ترابیان مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ارتباطات

به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، وزیر ارتباطات در این زمینه گفت "در یک اقدام مهم،از امروز رومینگ ملی بین اپراتورهای تلفن همراه در سراسر کشور اجرایی شد و بر این اساس در ۷۰۰۰ منطقه که تنها پوشش همراه اول فراهم بود، مشترکین ایرانسل نیزدر دسترس قرار گرفت و متقابلا در ۶۸۰۰ منطقه خدمات ایرانسل برای مشترکان همراه اول دسترس‌پذیر شد".

به گزارش ایستنا، جهرمی صرفه‌جویی در هزینه‌های توسعه را یکی از مهمترین مزایای این طرح برشمرد.

به گفته وزیر ارتباطات، رومینگ ملی قبلا مصوب شده بود و به صورت فراگیر تنها بین همراه اول و رایتل برقرار شده بود. اکنون بین هر سه اپراتور تلفن همراه و دو اپراتور روستایی به صورت فراگیر به اجرا در خواهد آمد".

به گفته وزیر ارتباطات امروز رومینگ تماس صوتی در این قالب برقرار شده و تا ۴۵ روز آینده رومینگ دیتا نیز برقرار خواهد شد.

جهرمی تاکید کرد سرویس در تعرفه خدمات صوتی و پیامک هزینه مضاعفی به مشترکین اپراتورها تحمیل نخواهد کرد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.