تلفن همراه

باMWC19: هوآوی باریک‌ترین گوشی با نمایشگر تاشو را معرفی کرد

اگرچه تاکنون شایعات فراوان در این زمینه منتشر شده بود، ولی شرکت همزمان در جریان برگزاری کنگره جهانی تلفن همراه سرانجام از نخستین گوشی هوشمند مجهز به نمایشگر تاشوی خود به صورت رسمی رونمایی کرد. این محصول «مِیت ایکس» نام دارد و به گفته شرکت سازنده نخستین گوشی هوشمند محسوب می‌شود که برای آن قابلیت پشتیبانی از نسل پنجم خدمات مخابراتی و ارتباطی در نظر گرفته شده است.

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) گوشی هوشمند «مِیت ایکس» مودم ویژه‌ هوآوی با نام «بائولانگ 5000» را در خود جا داده است تا امکان دریافت خدمات 5G را برای کاربران فراهم کند و از این محصول به عنوان سریع‌ترین گوشی 5G هوآوی نیز یاد می‌شوند.

این دستگاه با استفاده از سیستم جدید «55دبلیو سوپرشارژ» پرسرعت‌ترین سیستم شارژ بین تمام گوشی‌های هوشمند را در خود جا داده است و هوآوی می‌گوید «مِیت ایکس» قادر است در کمتر از 30 دقیقه بیش از 85 درصد ظرفیت باتری خود را پر کند.

زمانی که این گوشی هوشمند از قسمت میانی باز می‌شود و در قالب یک تبلت مورد استفاده قرار می‌گیرد، نمایشگر 8 اینچی با کیفیت 2480 در 2200 پیکسل را در اختیار کاربران می‌گذارد. در این میزان زمانی که گوشی هوشمند از قسمت میانی بسته می‌شود کاربر می‌تواند نمایشگر 6.6 اینچی با کیفیت 2480 در 1148 پیکسل را در اختیار داشته باشد که این نمایشگر بر اساس استاندارد 19.5:9 ساخته شده است تا فقط یک لبه باریک اطراف آن را فراه بگیرد.

در حالت بسته بودن دستگاه، نمایشگر ثانوی آن می‌تواند اطلاعاتی شبیه به پیام‌های دریافتی، شرایط آب و هوایی و ... را در اختیار کاربر قرار دهد و همچنین شرکت هوآوی برای هر دو نمایشگر مذکور در حالت بسته دوربین سلفی در نظر گرفته است.

هوآوی در جریان معرفی این محصول در نمایشگاه MWC 2019 توضیح داد در این گوشی هوشمند چهار دوربین دیجیتالی به کار گرفته شده است و البته موقعیت این دوربین‌ها و محل قرار گرفتن آنها به طور دقیق مشخص نشد. این دوربین طبق روال محصولات قبلی هوآوی در شرکت «لیکا» ساخته شده‌اند.

شرکت هوآوی از این محصول به عنوان باریک‌ترین گوشی هوشمند تاشوی جهان یاد می‌کند. زمانی که این گوشی هوشمند از قسمت میانی خم می‌شود تنها 11 میلیمتر ضخامت دارد و زمانی که باز می‌شود تا در قالب تبلت استفاده شود، تنها 5.4 میلیمتر ضخامت دارد.

برای گوشی هوشمند «هوآوی مِیت ایکس» باتری 4500 میلی‌آمپری در نظر گرفته شده است و همچنین این گوشی از طریق پورت یو‌اس‌بی-سی ارتباط خود را با دیگر محصولات برقرار می‌کند. شرکت چینی اعلام کرده است که این گوشی هوشمند پیشرفته از میانه سال 2019 میلادی با قیمت 2299 یورو معادل 2600 دلار وارد بازار می‌شود و البته فقط با رنگ آبی ستاره‌ای ساخته شده است.

 


​​