تلفن همراه

باMWC19: معرفی مودم 5G هواوی، انقلابی نوین در اینترنت خانگی

منبع: ایسنا
 
هواوی در آستانه برگزاری نمایشگاه کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹ از یک مودم مجهز به فناوری پشتیبانی از اینترنت ۵G رونمایی کرده است.
 
از آنجا که اخبار نسل جدید اینترنت ۵G در گوشه و کنار جهان منتشر شده و کاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای آن هستند، کشورهای زیادی با همکاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول‌های تکنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت‌اند.
 
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه‌ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین‌المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) آغاز کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل شروع شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به‌دنبال برقراری و راه‌اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی‌ها و برنامه‌های خود در این زمینه رونمایی می‌کنند.
 
برخلاف آنکه اخبار بسیاری مبنی بر ارائه و عرضه زودهنگام گوشی‌های هوشمند مجهز به پشتیبانی از نسل پنجم اینترنت پرسرعت ۵G در فضای مجازی منتشر شده و قرار است در اوایل سال آینده ۲۰۱۹ میلادی نخستین گوشی‌های مجهز به این فناوری جدید روانه بازارهای جهانی شوند، هنوز به نظر می‌رسد که زیرساخت‌های لازم برای برقراری همگانی و عرضه عمومی آن در بسیاری از کشورهای جهان با کندی روبرو شده است و روند پرسرعت و صعودی نخواهد داشت.
 
حالا با توجه به محبوبیت و گسترش استقبال از فناوری نسل پنجم اینترنت شرکت هواوی به عنوان یکی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی و توسعه دهندگان زیرساخت‌های مربوط به اینترنت ۵G، تصمیم گرفته است که در آستانه برگزاری یکی از بزرگترین رویدادهای صنعت تکنولوژی از یک مودم مجهز به فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G رونمایی و پرده برداری کند تا رؤیای خانه‌های هوشمند متصل به اینترنت را جامعه عمل پوشانده تا به واقعیت بپیوندد.
 
هواوی با این کار قصد دارد که ثابت کند استفاده از اینترنت ۵G تنها به گوشی‌های هوشمند انحصار ندارد بلکه می‌توان از خدمات اینترنت پرسرعت آن در سایر زیرساخت‌های مخابراتی و گجت های هوشمند موجود در خانه و خودروهای هوشمند نیز استفاده کرد.
 
این مودم اینترنتی هواوی از قابلیت‌های منحصربفرد و جدیدی برخوردار است که می‌توان به امکان دانلود ویدئویی با ظرفیت یک گیگابایت در کمتر از سه ثانیه اشاره کرد. همچنین این مودم می‌تواند به کاربران این امکان را بدهد تا ویدئوهای با رزولوشن ۸K و کیفیت تصویر بسیار بالا بدون هیچ مکث و تعللی از سرویس‌های پخش و استریم محتوای آنلاین تماشا کنند.
 

​​