فناوری

با نخستین کنسول بازی گوگل آشنا شوید

skynews-google-controller_4613749.jpg

 

اتفاق نه چندان خوشایند برای صنایع مختلف این است که گوگل روی یک حوزه جدید دست بگذارد و آن را به صورت انحصاری در اختیار بگیرد. مراکز خبری اعلام کردند غول اینترنتی جهان از مدت‌ها قبل تلاش‌های فراوان انجام داده است تا وارد حوزه کاری جدید شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) ممکن است در برخی زمینه‌ها بتوانید به جای خدمات گوگل از سرویس‌های مشابه شرکت‌های آمازون یا مایکروسافت استفاده کنید. ولی شرکت گوگل بیش از یک سال تلاش شبانه‌روزی انجام داده است تا وارد صنعت جدیدی به ارزش 140 میلیارد دلار شود: بازی‌های ویدیویی.

شرکت گوگل که در نظر دارد این هفته خبر رسمی مربوط به آغاز فعالیت‌های خود در این زمینه را در جریان برگزاری «کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی» (GDC) در سانفرانسیسکو منتشر کند،‌ همه برنامه‌ریزی‌های لازم را در این زمینه انجام داده است. منابع آگاه نیز گزارش دادند که گوگل طی سال‌های گذشته به صورت مخفیانه تلاش فراوان انجام داده است تا به بهترین شکل وارد این بازار شود.

از رقبای اصلی گوگل در این زمینه می‌توان به آمازون با سیستم Twitch، فیسبوک با سیستم Oculus، مایکروسافت با Xbox و سونی با پلی‌استیشن اشاره کرد. ولی گوگل هنوز جزییات محصول جدید خود را به صورت دقیق منتشر نکرده است تا مشخص شود کنسول بازی این شرکت چه امکاناتی را شامل می‌شود.

در این میان مراکز خبری اعلام کردند کنسول بازی گوگل مبتنی بر فضای پردازش ابری خدمات خود را ارایه می‌دهد، مرکز توسعه دستگاه‌های سخت‌افزاری گوگل بیش از یک سال رور این محصول کار کرده است، این کنسول بازی یک دستگاه کنترلی مجزا را شامل می‌شود، و قرار است «ریک اوسترلو» مدیر توسعه سیستم‌های سخت‌افزاری گوگل آن را به صورت رسمی معرفی کند.

 


​​