فناوری اطلاعات

ستاری: ۲۰۰ هزار میلیارد ریال وام به شرکت های دانش بنیان پرداخت شد

منبع: ایرنا
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات سال گذشته به واحدها و شرکت های دانش بنیان توسط بانک ها و صندوق توسعه ملی پرداخت شد.
 
سورنا ستاری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از چهار واحد صنعتی دانش بنیان در شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: مناسب بودن شرایط و وضعیت محیط کسب و کار می تواند اقتصاد دانش بنیان را زنده نگه دارد.
 
 
وی با اشاره به اینکه در حوزه اقتصاد دانش بنیان اتفاقات خوبی در استان رخ داده است گفت: امسال برنامه های حمایتی خوبی را برای شرکت های دانش بنیان داریم، هم اکنون حدود ۱۴۰ نوع خدمت به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود و مهم ترین آن ایجاد محیط مناسبی است که بسیاری از کارآفرینان از آن استفاده می کنند.
 
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: انگیزه و اعتماد به نفس فعالان در شرکت های دانش بنیان مهم ترین ثروت آنها برای ادامه راه است.
 
ستاری افزود: در نشست اقتصاد مقاومتی استان که امروز برگزار شد بیشتر در خصوص مباحث زیرساختی از جمله پارک علم و فناوری استان و مراکز پژوهشی تصمیم گیری شد و تلاش داریم که فضای ارتباط بهتر و بیشتری بین شرکت های دولتی و غیر دولتی در استان ایجاد شود.
 
رییس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: باید همه فعالان اقتصادی در بخش دولتی و خصوصی ارتباط بیشتر و بهتری با یکدیگر داشته باشند تا بتوانند در این زمینه موفق عمل کنند.
 
چهار واحد صنعتی در شهرک شماره ۲ اهواز واقع است که در مجموع در این واحدها یک هزار و ۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است و ۱۶۹ نفر در این واحدها مشغول به کار هستند.
 
این واحدها در زمینه تولید انواع رادیاتورها، ماشین آلات معدنی، تجهیزات مورد نیاز نیشکر و فولاد و نمک دریایی فعالیت دارند.
 
از جمله برنامه های " سورنا ستاری" معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر یک روزه خود به خوزستان بازدید از مراکز رشد علم و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه شهید چمران اهواز، بازدید از چهار واحد دانش بنیان شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز، حضور در شورای اقتصاد مقاومتی استان، افتتاح پروژه دستگاه آب شیرین کن در شوش و افتتاح خط تولید خوراک دام طالیه داران امین دزفول بوده است.

​​