فناوری اطلاعات

عقد چند قرارداد دانش‌بنیان در حوزه مواد موثره دارویی جدید در حال انجام است

منبع: ایرنا
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این معاونت مبلغ قابل توجهی برای مواد موثره دارویی جدید چه در حوزه بیوتکنولوژی و چه شیمیایی تخصیص داده است و در حال عقد قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم.
 
سورنا ستاری روز چهار شنبه در گردهمایی مدیران توسعه فناوری و روسای مراکز رشد دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در سالن همایش رازی و در مراسم رونمایی از هفت محصول فناورانه حوزه سلامت افزود: بخش کوچکی از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان به نمایش گذاشته شده است، ما بیش از ۶۰ مورد قرارداد در زمینه فناوری با معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت داریم.
وی بیان کرد: خود معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت جدی در حوزه بهداشت و تجهیزات پزشکی و حوزه دارویی کار می‌کند. سال گذشته بیشترین اعتباراتمان، مخصوص اعتبارات در بخش توسعه فناوری در حوزه بهداشت بود. عدد قابل توجهی برای مواد موثره دارویی جدید چه در حوزه بیوتکنولوژی و چه در زمینه شیمیایی تخصیص داده شده و در حال عقد قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم.
ستاری ادامه داد: نسل جدید شرکت‌های دانش‌بنیان آینده این حوزه در توسعه تکنولوژی و فناوری هستند، امیدواریم چیزهایی که وارد زندگی مردم می‌شود کمک کند به اینکه مردم زندگی بهتری داشته باشند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فضای تحریم کمک کرده که این شرکت‌ها در مواردی که تا حالا وارد نشده بودند و مقدار قابل توجهی هم واردات تجهیزات و مواد اولیه دارویی و داروها بوده، از این طریق اشتغال ایجاد شود و شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه فعالیت کنند.

​​