سیستم‌عامل و نرم‌افزار

مهم‌ترین ویژگی نسخه جدید کورتانا را بشناسید

منبع: آخرین خبر
 
 مایکروسافت ضمن معرفی نسخه بروزرسانی شده و جدید دستیار صوتی خود رابط کاربری آن را بسیار بهتر از قبل دانسته است.
 
مایکروسافت در حال تلاش برای افزایش کارایی دستیار صوتی خود در ویندروز ۱۰ است. در حالی که دستیار صوتی مایکروسافت از کنسول بازی Xbox One در حال ناپدید شدن است، این شرکت نسخه جدیدی از کورتانا با توانایی ارتباط بهتر صوتی و نوشتاری در سیستم عامل ویندوز ۱۰ را آزمایش می‌کند. نسخه آزمایشی دستیار صوتی بروز رسانی شده مایکروسافت ماه پیش عرضه شد.
 
مایکروسافت نسخه جدید کورتانا را از سیستم جستجوی داخلی ویندروز ۱۰ جدا کرده و تمرکز خود را بیشتر بر ارتباط گفتاری و نوشتاری با کاربر قرار داده است. به نظر می‌رسد مایکروسافت به تدریج کاربران تجاری را بر کاربران خانگی در اولویت ارتباطی با کورتانا قرار می‌دهد. البته کورتانا هنوز تمامی ویژگی‌های گذشته خود از قبیل باز کردن برنامه‌های مختلف رایانه، مدیریت اجرای نرم‌افزار‌های مختلف، تنظیم اعلان‌ها و هشدار‌های مختلف و هزاران فرایند رایانه‌ای دیگر را انجام می‌دهد.
 
ارتباطی سریع‌تر و راحت‌تر از گذشته در نسخه بعدی دستیار صوتی مایکروسافت
جدیدترین نسخه دستیار صوتی مایکروسافت از نیمه اول سال ۲۰۲۰ میلادی در اختیار همه کاربران قرار می‌گیرد. طبق اطلاعات منتشر شده از شرکت مایکروسافت هنوز هم در کورتانای جدید کاربران از طریق جمله Hey Cortana با دستیار صوتی ارتباط برقرار می‌کنند. کارشناسان فناوری مهم‌ترین ویژگی کورتانای جدید را توانایی بسیار زیاد در تبدیل فرمامین صوتی کاربر به نوشتار عنوان کردند.
 
در کورتانای جدید کاربران از کشور‌های مختلف می‌توانند ارتباط بهتر و آسان‌تر از گذشته با این دستیار هوشمند داشته باشند و از هزاران قابلیت آن بهره‌مند شوند. با توجه به رشد چشمگیر فناوری هوش مصنوعی در سال‌های اخیر امروزه شرکت‌های بزرگ فناوری در جهان دستیار‌های صوتی خود را به هوش مصنوعی مجهز کرده و قابلیت‌های آن را به شکل چشمگیری افزایش می‌دهند. دیگر به جرات می‌توان گفت با استفاده از دستیار صوتی در دستگاه‌های هوشمند نیازی به لمس صفحه کلید و صفحه نمایش گوشی و تبلت در موارد بسیاری نیست.

​​