باندپهن

آذری‌جهرمی: توسعه شبکه ملی اطلاعات به بیش از 30 هزار روستا رسید

منبع: ایسنا
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه توسعه شبکه ملی اطلاعات به بیش از 30 هزار روستا رسیده است، گفت: 17 هزار کسب و کار خانگی محصولات خود را از طریق شبکه ملی اطلاعات و از طریق یک استارت آپ به نام «باسلام» عرضه می‌کنند.
 
محمدجواد آذری جهرمی امروز در حاشیه مراسم ارائه دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت‌های روستایی با اشاره به اینکه دولت یازدهم و دوازدهم توسعه زیرساخت‌های روستایی را مدنظر دارد، اظهار کرد:‌ پیش از این دولت، به طور متوسط سالی 900 روستا به شبکه تلفن همراه متصل می‌شدند اما در دولت یازدهم و دوازدهم، این آمار به بیش از 4900 روستا در سال رسیده است. در تلفن ثابت نیز همین وضعیت وجود دارد.
 
وی ادامه داد: توسعه شبکه ملی اطلاعات به بیش از 30 هزار روستا از 42 هزار روستای بالای 20 خانوار رسیده است. قبل از این دولت، این آمار صفر بود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم‌چنین خاطرنشان کرد: خدمات زیادی در زمینه آب، برق، گاز، ارتباطات و راه به روستاییان رسیده است که این خدمات زمینه ساز مهاجرت معکوس به روستاها، رونق تولید، تولید ثروت و کاهش فقر و آسیب‌های اجتماعی در روستاها شده است. در حال حاضر 17 هزار کسب و کار خانگی محصولات خود را از طریق شبکه ملی اطلاعات و از طریق یک استارت آپ به نام «باسلام» عرضه می‌کنند.
 
آذری جهرمی در پایان گفت: با وجود فشاهای بین‌المللی و محدودیت منابع مالی دولت، عزم رئیس‌جمهور و دولت این است که این کار که با تاکید رهبری آغاز شده است، در همین دولت به سرانجام برسد.

​​