فناوری اطلاعات

همکاری انویدیا و آمازون در تولید نرم‌افزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در فضای ابری

منبع: زومیت
 
غول دنیای پردازنده‌های گرافیکی اعلام کرد که قصد دارد با همکاری شرکت‌های VMWare و آمازون، نرم‌افزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در فضای ابری توسعه بدهد.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، انویدیا اعلام کرد که قصد دارد با VMWare و آمازون، به‌منظور شرکت در میزبانی برنامه‌های هوش مصنوعی در خدمات ابری آمازون همکاری کند.
 
 
انویدیا فعالیت خود را با ساخت تراشه‌های مخصوص کارت‌های گرافیک، که بازار هدف آن‌ها بیشتر استفاده در سیستم‌های مخصوص بازی‌های رایانه‌ای است، آغاز کرد؛ اما در سال‌های اخیر، بخشی از تلاش این شرکت به تولید تراشه‌هایی که فعالیت‌های هوش مصنوعی (مانند آموزش کامپیوترها و ماشین‌ها برای تشخیص تصاویر) را سرعت می‌بخشد، تغییر پیدا کرده است. همچنین، شرکت‌های حوزه‌ی فناوری در سیلیکون‌ولی، با به‌کارگیری هوش مصنوعی در مشاغل رایج (مانند یافتن الگوهای نهان در امور مالی برای کمک به پیش‌بینی و کنترل هزینه‌ها)، روز‌به‌روز باعث گسترده‌تر شدن این حوزه و افزایش نیاز به نرم‌افزارها و پردازنده‌های مخصوص هوش مصنوعی می‌شوند.
 
 بسیاری از این مشاغل اصلی از نرم‌افزار ساخته‌شده‌ی VMware برای انتقال بار پردازشی و محاسباتی بین مراکز داده‌ای درون‌سازمانی و مراکز داده‌ی ابری متعلق به خدمات وب آمازون (AWS) استفاده می‌کنند. این انتقال پردازش بین سرورهای محلی و ابری، با توجه به اینکه هزینه‌ها در کدام یک به‌صرفه‌تر است، انجام می‌شود. تاکنون انجام چنین کاری بااستفاده از نرم‌افزارهای مبتنی بر تراشه‌های انویدیا کار دشواری بوده و هدف از اعلام همکاری جدید، برطرف کردن همین معضل است.
 
شرکت‌های مذکور اعلام کرده‌اند که انویدیا قصد دارد با انتشار نرم‌افزاری جدید به نام vComputeServer به این مسئله رسیدگی کند. تاریخ دقیق انتشار این نرم‌افزار هنوز مشخص نیست.

​​