تلفن همراه

اشباع شدن شبکه 4G در گیلان و مازندران

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات در لنگرود : شبکه فور جی اشباع شده است و باید ظرفیت های ویژه ای ایجاد شود.
 
 
 
آذری جهرمی در کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در لنگرود گفت : با وجود تراکم جمعیت در گیلان و مازندران شبکه فور جی اشباع  شده است و باید برای پوشش تلفن های همراه ، ظرفیت های ویژه ای ایجاد شود‌.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود : شرکتی که تامین کننده بخش شمالی کشور در حوزه ارتباطات است به دلیل تحریم ها ، اقداماتی در دست اجرا دارد تا پوشش استان های گیلان و مازندران را بهبود بخشد.
 
وی با بیان اینکه 10 میلیارد تومان سرمایه گذاری در مناطق مختلف شهری و روستایی لنگرود انجام شده است گفت : در حوزه ارتباطات در شهرستان لنگرود ، پوشش روستایی ۲۳ سایت تری جی و فور جی در عطاکوه ، در حوزه شهری ۲۰ سایت تری جی و ۲۸ سایت فورجی در چمخاله راه اندازی شده است‌.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود : با توجه به ظرفیت‌های گردشگری شهرستان لنگرود باید سرمایه گذاری در این زمینه 2 برابر شود و تکنولوژی قدیمی دبلیو ال ال به شبکه نسل جدید ارتقا یابد.
 
وی با بیان اینکه احداث فیبر بیمارستان شهید حسین پور لنگرود رایگان انجام می شود گفت : شهرستان لنگرود دارای نقاط گردشگری حائز اهمیتی است و باید ظرفیت شبکه این شهرستان 2 برابر شود.
 
استاندار نیز در این نشست افزود : امسال در هفته دولت هزار و ۲۶ طرح با اعتبار بیش از ۵۳۶ میلیارد تومان در گیلان به بهره برداری رسید.
 
ارسلان زارع گفت : یکی از مولفه های تاثیرگذار در جذب گردشگر و توریست ، ارتباطات بیشتر است که در اشتغال و سرمایه گذاری تاثیرگذار خواهد بود.
فرماندار لنگرود هم از افتتاح 10 میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان طرح ارتباطاتی در این شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به گردشگرپذیر بودن شهرستان لنگرود توسعه و تکمیل پوشش تلفن همراه در محورهای این شهرستان ضروری ست.
 
سیروس شفقی با بیان اینکه ساحل چمخاله به دلیل حجم بالای سرمایه گذاری بخش خصوصی و وجود گردشگران ، پوشش تلفن همراه مناسبی ندارد گفت: مشکلات پوشش ارتباطی موجب اعتراض گردشگران شده است که احداث دکل برای توسعه پوشش ارتباطی در این منطقه از مواردی است که باید بطور ویژه به آن توجه شود.
 
نماینده شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز از وضعیت نامناسب پوشش دهی تلفن همراه در شهر لنگرود بویژه اطاقور و چاف و چمخاله انتقاد کرد.
مهرداد لاهوتی افزود: 30 درصد شهر لنگرود فاقد پوشش فیبر نوری است و بیمارستان ۱۳۷ تختخوابی لنگرود هم مشکل فیبر نوری دارد. 

​​