فناوری اطلاعات

نیمی از کارت‌های سوخت معطل مانده مربوط به تهران است

منبع: ایرنا
 
مدیر منطقه پستی جنوب شرق و مجری کارت سوخت شرکت ملی پست گفت: ۴۵ درصد از کارت‌های سوختی که در باجه‌های پستی انباشته شده، مربوط به تهران است.
 
 به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، حمیدرضا آقاجانی با اشاره به اینکه پس از اجرای طرح ضربتی تحویل کارت‌های سوخت معطل مانده در پست، شمار زیادی از کارت‌ها توزیع شده است، افزود: در حال حاضر یک میلیون کارت سوخت در باجه‌های پستی سراسر کشور باقی مانده که حدود نیمی از آن مربوط به تهران است.
 
وی شمار کارت‌های توزیع شده از ابتدای سال ۹۷ تا دهم شهریور ماه امسال را چهار میلیون و ۶۵۰ هزار مورد عنوان کرد.
 
مجری کارت سوخت، دلایل حجم بالای کارت‌های معطل مانده در تهران را حضور نداشتن مالکان در آدرس اعلام شده در زمان توزیع و تمایل برخی هموطنان به داشتن پلاک خودرو تهران و اعلام آدرسی غیر از آدرس مالک در تهران و در نهایت حضور نداشتن در محل ذکر کرد.
 
او افزود: ۶۷ درصد کارت‌های سوخت معطل مانده در پست مربوط به مراجعات موزعین به آدرس گیرنده و عدم حضور در محل، ۱۵ درصد نقل مکان، ۱۰ درصد شناخته نشدن آدرس و هشت درصد خودداری از تحویل در آدرس اعلام شده و سایر موارد، است.
 
آقاجانی با اشاره به اینکه تا به حال اطلاع رسانی‌های متعددی از سوی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت ملی پست از طریق رسانه‌ها و حتی پیامک انجام شده است، اظهار داشت: با تدابیری که از سوی مسئولان پست اتخاذ شد و باجه‌های ویژه‌ای حتی در ایام تعطیل و ساعات غیراداری به توزیع کارت سوخت اختصاص یافت، شمار زیادی از کارت‌های معطل مانده تحویل مالکان شد.
 
وی افزود: تمامی اطلاعات مربوط به یک میلیون کارت سوخت مانده ( شامل آخرین نقطه‌ای که کارت‌ها بایگانی شده و شماره مرسوله) نیز جمع‌آوری و تحویل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی شده است تا با تکمیل اطلاعات، نسبت به ارسال پیامک به مالکان این کارت‌ها نیز اقدام شود.

​​