بازار سرمایه

های وب میگوید با ایرانسل قرارداد MVNO و رومینگ امضا کرده است

های وب با ارسال نامه ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار از امضای قرارداد MVNO و رومینگ با ایرانسل خبر داد.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ذر این نامه که به امضای سید ایمان میری، مدیرعامل و نائب رئیس هیات مدیره های وب رسیده، آمده است: پیرو اطلاعیه شفاف سازی در تاریخ 29 تیر ماه 98 موضوع امضای تفاهم نامه با شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل، های وب اقدام به عقد دو قرارداد با شرکت ایرانسل کرده است.
طی قرارداد رومینگ های وب با ایرانسل، به منظور برخورداری مشترکان شرکت ایرانسل از پوشش شبکه ایجاد شده توسط های وب در مناطق روستایی و جاده ای، قرارداد دسترسی رومینگ با رعایت مقررات اعلام شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بین دو شرکت منعقد شده است.
بر این اساس، مشترکان ایرانسل می توانند در مناطق روستایی از پوشش شبکه دیتا و صوت های وب استفاده کنند و شرکت ایرانسل براساس تعرفه های مصوب، هزینه خدمات رومینگ را به های وب پرداخت خواهد کرد. گفتنی است که این قرارداد سه ساله است و در صورت تمایل ظرفین قابل تمدید است.
براساس قرارداد MVNO نیز پیرو موضوع اخذ پروانه MVNO و به منظور کاهش هزینه تمام شده ارایه خدمات و بهبود کیفیت ارایه سرویس، های وب اقدام به عقد قرارداد میزبانی اپراتوری موبایل مجازی (MVNO) با شرکت ایرانسل کرده است و به این ترتیب های وب می تواند به عرضه سیم کارت های صوت و دیتا به عموم مشترکان با میزبانی شبکه ایراتسل، در سطح کشوری اقدام کند.  این قرارداد سه ساله بوده و با توافق طرفین قابل تمدید است.
در این نامه آمده است: باتوجه به عدم امکان برآورد دقیق تعداد مشترکان در هر دو قرارداد منعقده، پیش بینی اثرات مالی این رویداد، در صورت های مالی های وب در اولین فرصت ممکن مطابق دستورالعمل افشا به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
 

​​