رگولاتوری

رگولاتوری: سهم سیم کارتهای هر اپراتور در تخلفات ارسال پیامکهای مزاحم

منبع: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
 
مدیر کل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری از مسدودسازی خدمات ۸ دفتر فروش متخلف اپراتورها و قطع دو هزار و ۵۴۸ سیم‌کارت ارسال کننده پیامک تبلیغاتی مزاحم خبر داد.
 براساس پایش و نظارت انجام شده در سامانه مدیریت کشف تخلف رگولاتوری (FMS) از ۲۹ شهریور تا دو مهر، ۶۷ درصد از سیم‌کارت‌های کشف شده مربوط به تخلف در حوزه پیامک‌های انبوه تبلیغاتی مزاحم مربوط به سیم کارتهای اپراتور ایرانسل، ۲۲ درصد اپراتور رایتل، ۹ درصد اپراتور همراه اول و ۲ درصد به اپراتورهای مجازی تلفن همراه است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اولویت رگولاتوری ساماندهی مبادی صدور سیم‌کارت در اپراتورها و دفاتر پیشخوان خدمات دولت است، افزود: دفاتر متخلف در استانهای سیستان و بلوچستان، مازندران، ایلام، تهران، قم و اصفهان بدون رعایت کردن الزامات احراز هویت متقاضیان، سیم‌کارتهائی را فعال کرده و فروخته‌اند که متخلفین از آنها برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم به مردم استفاده کرده‌اند.
مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری تصریح کرد: در راستای حمایت از حقوق مشترکین تمامی دفاتر فروش یا پیشخوان خدمات دولت متخلف در این حوزه بسته شده و سیم‌کارتهائی که از این روش واگذار شده‌اند، مسدود می‌شوند.
قره داغی با اشاره به ابراز نارضایتی مشترکین تلفن همراه از دریافت پیامک‌های انبوه تبلیغاتی گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی به منظور جلوگیری از ادامه تخلف و سوء استفاده از حقوق مردم بر نحوه سرویس دهی اپراتورها نظارت کرده و شفاف سازی و اطلاع رسانی لازم را در این زمینه انجام می‌دهد تا مشترکین نیز متناسب با تعهد اپراتورها به حفظ حقوق آنها، برای انتخاب اپراتور و سرویس خود اقدام کنند.
وی تاکید کرد: تمامی مشترکان تلفن همراه درصورت دریافت پیامک تبلیغاتی مزاحم، می‌توانند شماره سیم‌کارت ارسال کننده پیامک را به سرشماره ۱۹۵ ارسال کنند تا این شماره‌ها در شبکه مسدود شوند.

​​