تلفن همراه

روسیه برای ارائه خدمات نسل پنجم هواوی فرش قرمز پهن کرد

منبع: خبرگزاری مهر
 
در شرایطی که دولت آمریکا مانع از فعالیت هواوی و ارائه خدمات نسل پنجم در این کشور و بسیاری از نقاط جهان شده، مسکو برای توسعه شبکه نسل پنجم در روسیه از هواوی درخواست کمک کرده است.
 
 به نقل از آسین ایج، در شرایطی که کاخ سفید به بهانه جاسوسی سایبری هواوی به نفع دولت چین و در واقع از ترس تسلط چینی ها بر دنیای ارتباطات و مخابرات تلاش می کند از گسترش دامنه فعالیت های این شرکت در نقاط مختلف دنیا جلوگیری کند، کرملین برای هواوی فرش قرمز پهن کرده و به طرف چینی اجازه داده خدمات نسل پنجم در روسیه ارائه دهد.
 
تحلیل گران هدف روسیه از این اقدام را نشان دادن وحدت و همدلی با پکن بر علیه امریکا دانسته و می گویند البته این کار زمینه برای دسترسی به اینترنت فوق سریع را از طریق گوشی های هوشمند فراهم می سازد.
 
مقامات مسکو می گویند ظرف چند سال آینده شبکه نسل پنجم تلفن همراه به بخشی از زیرساخت عادی این شهر مبدل شده و تا سال ۲۰۲۴ تمامی شهرهای اصلی و مهم روسیه تحت پوشش خدمات نسل پنجم تلفن همراه قرار می گیرند.
 
هواوی از ۲۲ سال قبل در روسیه در حال فعالیت تجاری است و یک شبکه آزمایشی نسل پنجم را نیز در مسکو راه اندازی کرده است. این شرکت در زمینه ارائه خدمات تلفن همراه و ارتباطات سیار نیز بیشترین سرمایه گذاری را در روسیه به عمل آورده است.
 
هواوی هم اکنون ۴۰۰ کارمند در مسکو و 150 کارمند در سنت پطرزبورگ دارد که عمدتا در حوزه تحقیق و توسعه فعالیت دارند و قرار است ظرف پنج سال آینده هزار نفر دیگر را در روسیه به خدمت بگیرد.

​​