باندپهن

نشست جهانی اپراتورهای موبایلی در مورد اختلالات ناشی از تغییرات جوی

climate change.jpg

 

بیش از 50 اپراتور موبایلی به تازگی به بنیاد GSMA پیوستند تا با کمک یکدیگر بتوانند با تغییرات آب و هوایی مبارزه کنند. این شرکت‌های موبایلی بر اساس آخرین نشست خود جزییاتی را در مورد یک برنامه جامع چند مرحله‌ای مطرح کردند تا میزان تاثیرات ناشی از تغییرات جوی روی کسب و کار آنها به صفر برسد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این نخستین باری است که اپراتورهای موبایلی در جهان نشست گسترده در مورد تاثیرات ناشی از تغییرات جوی را برگزار می‌کنند و نگرانی‌های خود را در این مورد مطرح می‌کنند.

بر اساس آخرین تصمیمات صورت گرفته قرار شد راهکارهای به تصویب رسیده در این نشست در فوریه 2020 توسط اپراتورهای جهانی به مرحله اجرا گذاشته شود تا میزان اثرگذاری محیط زیست روی خدمات مخابراتی به حداقل برسد.

جدول زمانی که برای عملیاتی کردن طرح‌های مطرح شده در این نشست در نظر گرفته شده است نشان می‌ده که این مسئله یکی از اولویت‌های اصلی برای شرکت ارایه دهنده خدمات موبایلی محسوب می‌شود و کسب و کار آنها را به طور جدی تحت تاثیر قرار داده است. از مهم‌ترین مسایل جوی اثرگذار در این زمینه می‌توان به تغییرات شدید در وضعیت هوا، درجه حرارت بالا و افزایش سطح دریاها اشاره کرد.

اپراتور استرالیایی «تلسترا» طی چند سال گذشته تلاش فراوان انجام داد تا اختلالات سیستم‌های خود ناشی از تغییرات آب و هوایی را به حداقل برساند. این شرکت مخابراتی در «گزارش پایداری 2019» که چندی پیش منتشر کرد توضیح داد افزایش میانگین دمای محیط زیست و به دنبال آن افزایش مصرف انرژی باعث شده است آنها هزینه‌های بیشتری را متحمل شوند. در این میان گفته شد سیل نیز در سال گذشته خسارت‌های فراوانی را به تاسیسات این شرکت مخابراتی وارد کرده است.

 


​​