تلفن همراه

دبی در هفته فناوری

منبع: سیناپرس
 
 
جیتکس که بزرگترین نمایشگاه و گردهمایی آی تی در خاورمیانه به شمار می رود، روز یکشنبه 14 مهر درمرکز تجارت جهانی دبی آغاز به کار کرد. این نمایشگاه آخرین دستاوردها و نوآوری های تکنولوژی در عرصه جهانی را ارائه می کند.
یکی از محوری ترین موضوعات در جیتکس امسال،فناوری 5G یا نسل پنجم تکنولوژی شبکه سلولی است که سرعت دانلودی معادل 10 تا 20 برابر بالاتر از 4G را ممکن می سازد.
 
درهمین راستا بنابر اطلاعات شرکت اریکسون، تا سال 2024، 30 میلیون درخواست موبایل 5G در منطقه خاورمیانه وجود دارد.
 
آینده حمل و نقل نیز موضوع دیگری است که در این نمایشگاه یک هفته ای به آن توجه شده است؛ شرکت کنندگان، بهترین راه ها برای استفاده از وسایل حمل و نقل برقی و وسایل خودران در سیستم حمل و نقل را بررسی می کنند. آخرین پیشرفت ها در هوش مصنوعی و حضور ربات ها در زندگی روزمره از دیگر موضوعات اصلی این نمایشگاه است.
 
در سی و نهمین هفته جیتکس همچنین برنامه های زنده مهیجی پیش بینی شده که در آن کارشناسان تکنولوژی درباره آخرین دستاوردها سخنرانی می کنند.
 
بسیاری از شرکت های بزرگ در زمینه تکنولوژی 5G مانند «هوآوی» و «اریکسون» و نیز شرکت های «اتصالات» و «دو» امارات در این نمایشگاه حضور دارند؛ همچنین تعداد زیادی از شرکت های دولتی و صاحبان کسب و کارها آخرین دستاوردهای تکنولوژی خود را ارائه می کنند.
 
این نمایشگاه از یکشنبه 6 اکتبر (14 مهر) با حضور 4500 شرکت از سراسر جهان آغاز شده و تا 10 اکتبر (18 مهر) به کار خود ادامه می دهد.

​​