تلفن همراه

تعرفه‌های ویژه ایرانسل برای زائران اربعین ۱۳۹۸ اعلام شد

منبع: خبرگزاری تسنیم
ایرانسل امسال علاوه بر ۱۰ مگابایت اینترنت روزانه رایگان و بسته‌های ویژه و مقرون‌به‌صرفه‌ای که برای زائران اربعین در کشور عراق در نظر گرفته است، ۱۰۰ مگابایت اینترنت روزانه رایگان نیز در مرزهای اصلی پیش از خروج به‌سمت عراق، در اختیارشان قرار می‌دهد.
 
 
 
 به نقل از روابط عمومی ایرانسل، از 16 تا 30 مهرماه 1398 علاوه بر10 مگابایت اینترنت روزانه‌ای که به‌رایگان برای مشترکان ایرانسل قابل فعال‌سازی است، پنج بسته اینترنت هفتگی از 75 مگابایت تا 1 گیگابایت (1024 مگابایت) در نظر گرفته شده است تا زائران اربعین بتوانند به‌انتخاب خود از آن‌ها استفاده کنند. همچنین زائران اربعین می‌توانند در مرزهای اصلی پیش از خروج به‌سمت عراق شامل مهران، خسروی، شلمچه و چذابه از روزانه 100 مگابایت اینترنت رایگان نیز استفاده کنند.
 
 
 
مشترکان ایرانسل می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری‌ #8*1111* بسته‌های رایگان 10مگابایتی روزانه را برای خود فعال کنند. همین‌طور بسته‌های رایگان 100مگابایتی روزانه نیز، با شماره‌گیری کد دستوری #4*1111* برای استفاده در شهرهای مرزی مهران، خسروی، شلمچه، چذابه در دسترس مشترکان است.
 
 
 
ایرانسلی‌ها می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #2*3*1111* برای فعال‌سازی هر یک از بسته‌های مدنظر خود اقدام کنند. هزینه مصرف آزاد اینترنت رومینگ در کشور عراق نیز 850 تومان به‌ازای هر مگابایت در نظر گرفته شده است.
 
تمامی بسته‌های ارائه‌شده اعم از بسته 10مگابایتی رایگان روزانه و 5 بسته هفتگی از طریق اپلیکیشن «ایرانسل من» نیز در دسترس قرار گرفته‌اند.
 
مشترکان رومینگ خود را پیش از خروج از ایران فعال کنند.
 
ایرانسلی‌هایی که قصد استفاده از سرویس رومینگ را دارند باید پیش از خروج از ایران با استفاده از یکی از روش‌های دستی، از طریق اپلیکیشن «ایرانسل من» یا با شماره‌گیری کد دستوری #1*1111* اقدام به فعال کردن رومینگ بین‌الملل خود کنند و در طول اقامت خود در کشور عراق، از شبکه رومینگ تمامی اپراتورهای عراقی استفاده کنند.
 
مشترکان ایرانسل در نظر داشته باشند که بسته‌های اینترنت فعال در داخل ایران، خارج از ایران فعال نیستند و زائران برای استفاده از اینترنت رومینگ بین‌المللی در کشور عراق، نیاز به تهیه یکی از بسته‌های ارائه‌شده ویژه رومینگ و اربعین را دارند. در صورت عدم تهیه یکی از بسته‌های ارائه‌شده، اینترنت آنان طبق مصرف آزاد اینترنت رومینگ بین‌المللی محاسبه خواهد شد.
 
مشترکان ایرانسل می‌توانند با تهیه کارت شارژ در ایران و شارژ سیم‌کارت قبل از خروج از کشور و یا با همراه داشتن کارت شارژ برای شارژ سیم‌کارت در عراق با شماره‌گیری کد دستوری #PIN*141* (PIN همان عدد 16رقمی درج‌شده روی کارت شارژ است) از داشتن اعتبار در حساب ایرانسلی خود مطمئن شوند. همچنین شارژ سیم‌کارت در کشور عراق از طریق کارت بانکی با شماره‌گیری #7*، از طریق سایر کدهای دستوری و همراه داشتن رمز دوم کارت بانکی نیز امکان‌پذیر است.
 
روشن کردن گوشی و فعال‌سازی رومینگ در کشور عراق نیز هیچ هزینه‌ای برای مشترکان ایرانسل ندارد. مشترکان ایرانسل همچنین می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به وب‌سایت ایرانسل به‌نشانی irancell.ir/roaming مراجعه کنند.
 
ایرانسل هزینه تماس با ایران را 3200 تومان، هزینه تماس داخل عراق و هزینه دریافت تماس را 2100 تومان در نظر گرفته است. هزینه ارسال پیامک نیز 900 تومان است، اما دریافت پیامک برای مشترکان رایگان است.
 
 
 
همچنین هزینه تماس از ایران با شماره‌های عراقی نیز در تعرفه ویژه اربعین امسال، 2100 تومان در نظر گرفته شده است.
 
زائران باید در نظر داشته باشند که برای شماره‌گیری وقتی از رومینگ بین‌الملل استفاده می‌کنند، لازم است پیش از شماره مشترک مدنظر خود حتماً کد 0098 را شماره‌گیری کنند. ایرانسل پیشنهاد می‌کند تا مشترکان شماره‌های مدنظر خود را با پیش‌شماره 0098 روی گوشی خود ذخیره‌سازی کنند تا در زمان برقراری تماس سرعت عمل بیشتری داشته باشند.
 
کارشناسان ایرانسل در طول سفر زائران، در عمودهای 1، 202، 546، 780، 1120، مقابل مقبرة الحکیم شهر نجف، میدان شهدا و میدان سید جوده شهر کربلا و در صورت امکان، با توجه به شرایط کشور عراق در شهر سامرا به زائران به‌صورت حضوری خدمت‌رسانی می‌‌کنند.
 
مشترکان ایرانسل در این سفر همواره در تمامی ساعات شبانه‌روز می‌توانند با شماره‌گیری 00989377110000 از کارشناسان ایرانسل راهنمایی بگیرند، علاوه‌براین مشترکان ایرانسل از طریق گفت‌وگوی آن‌لاین در وب‌سایت ایرانسل و اپلیکیشن ایرانسل من نیز می‌توانند پاسخ سؤالات خود را از کارشناسان ایرانسل دریافت کنند.

​​