فناوری اطلاعات

افزایش سرمایه‌گذاری امارات روی استارت‌آپ‌ها

منبع: پیوست
 
ابوظبی میزان سرمایه‌گذاری خود در بخش فناوری را با هدف پشتیبانی از استارت‌آپ‌های خاورمیانه و آفریقای شمالی دو برابر کرده است. 
 
به نقل سی‌ان‌بی‌سی، شرکت دولتی سرمایه‌گذاری Mubadala واقع در ابوظبی امروز (۲۳ مهر) اعلام کرد که بودجه‌های جدید MENA (کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا) با رقم ۲۵۰ میلیون دلار، باعث خواهد شد Hub71 که هاب فناوری جهانی است و  Mubadala آن را هدایت می‌کند، بتواند روی شرکت‌های نوپا سرمایه‌گذاری کند.
 
Hub71 در ابتدای سال ۲۰۱۹ به عنوان تلاش دولت امارت متحده عربی برای تنوع بخشیدن به اقتصاد در این کشور تاسیس شد. مایکروسافت و سافت‌بانک (SoftBank) از همکاران این طرح هستند که فضای اداری، پوشش بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهند تا استارت‌آپ‌ها برای حضور در این منطقه تشویق شوند.
 
ابراهیم عجمی، مدیر بخش سرمایه‌گذاری Mubadala می‌گوید: «این فصل جدیدی در منطقه برای ما در زمینه پشتبانی، سرمایه‌گذاری و ایجاد شرکت‌های فناوری است. در طی ده الی بیست سال آینده شما شاهد شرکت‌های فناوری جهانی‌ای خواهید بود که از منطقه ما آغاز به کار کرده‌اند». عجمی می‌گوید این سرمایه‌گذاری‌ها باعث خواهد شد Mubadala بتواند تجربه جهانی کسب کند. اولین سرمایه‌گذاری از این طریق روی استارت‌آپ Bayzat دوبی صورت گرفته که به شرکت‌ها کمک می‌کند منابع انسانی خود را خودکار سازند. در این میان شرکت امریکایی  WeWork نیز قصد دارد اولین فضای اداری خود را در سال ۲۰۲۰ در امارات راه‌اندازی کند. 
 
محمود عدی مدیرعامل Hub71 در گفت‌وکویی با سی‌ان‌بی‌سی اشاره کرده است که این خدمات و برنامه‌ها «هزینه کسب و کار» را کاهش می‌دهند و در عین حال اتصال بهتری را در منطقه فراهم می‌آورند». 
 
شهرهایی مثل ابوظبی و دوبی در امارات متحده عربی و دیگر کشورهای خاورمیانه در حال سرمایه‌گذاری بالایی روی اکوسیستم‌های بومی فناوری هستند تا اتکایشان را به صنعت نفت کاهش دهند. 

​​