تلفن همراه

سهم ۳۰ درصدی ایرانسل از بازگشت هزینه اینترنت زائرین اربعین

منبع: ایرنا
 
مدیر عامل ایرانسل با اشاره به تاکید وزیر ارتباطات مبنی بر بازگرداندن ۲۶ میلیاردتومان هزینه بسته‌های اینترنت زائران اربعین توسط اپراتورها که با نرخ آزاد محاسبه شده بود، گفت سهم آن‌ها ۳۰ درصد این مبلغ است.
 
از روزی که وزیر ارتباطات اعلام کرد میزان اینترنت آزادی که زوار کربلا استفاده کرده‌اند، توسط اپراتورها در قالب بسته محاسبه شود و ما به التفاوت آن به مشترکان برگردد، اپراتورها برای بررسی دست به کار شدند.
 
بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا در خصوص سهم این اپراتور در مبلغ ۲۶ میلیارد تومانی که باید بازگردانده شود، اعلام کرد: از روزی که وزیر اعلام کردند دوستان ما شروع کردند به محاسبه حجم و میزان پولی که باید به مردم برگردانده شود. هفت صبح دیروز این مبلغ محاسبه شد.
 
او در ادامه افزود: تعداد مشترکینی که بسته فعال نکردند یا بسته فعال شده شان به پایان رسیده و بقیه استفاده‌شان با قیمت اینترنت آزاد محاسبه شده است را به تفکیک درآوردیم و محاسبه کردیم. در حال آماده سازی ساز و کاری برای اطلاع رسانی و برگرداندن این مبلغ به مشترکان هستیم.
 
وی درباره سهم ایرانسل از مبلغ ۲۶ میلیارد تومانی که از سوی وزیر ارتباطات اعلام شده است، گفت: خوشبختانه به دلیل اطلاع رسانی خوبی که از سوی ایرانسل انجام شده بود، تعداد مشترکانی که بسته خود را فعال نکرده‌اند خیلی زیاد نبود. ما مرتب به مشترکین پیام دادیم و از آن جا که مشترکان عمدتا اعتباری هستند، بسته های خود را فعال می‌کنند.
 
عباسی تصریح کرد: در سهمی که وزیر ارتباطات اعلام کردند تقریبا نزدیک ۳۰ درصد سهم ایرانسل است که کمتر از هفت میلیارد تومان می‌شود.
 
او افزود: یک میلیون و هفتصد هزار سیم کارت ایرانسل از روز اول ماه صفر تا پریروز فعال بودند و از شبکه ایرانسل استفاده کردند.
 
با توجه به این که اپراتورها اطلاع رسانی در خصوص بسته انجام دادند و در واقع اشتباه از سوی کاربران بوده که بسته ها را فعال نکردند، اما اپراتورها مجموعا باید ۲۶ میلیارد تومان از درآمد خود کسر کنند. عباسی در پاسخ به این سوال می گوید: بله ما هم پیامک ارسال کردیم، هم در سایت خودمان. در مبادی خروجی کشور نیز بروشورهایی توزیع شد و نمایندگان ما نیز به توضیح بحث رومینگ و بسته ها پرداختند. ایرانسل تنها اپراتوری بود که نزدیک ۵۰ نفر در ایام اربعین در مرز و طول مسیر راهپیمایی مستقر کردیم. این تدبیری بود که از طریق وزیر ارتباطات اندیشیده شد.  
 
او درباره شیوه بازگشت هزینه گفت: برای مشترکان اعتباری این مبلغ به شکل اعتبار بازگردانده می شود و مشترکین دائمی که تعداشان کم است در ماه بعد از صورت حساب شان کسر می‌شود.  

​​