بازار سرمایه

ماجرای جلسه محرمانه هفته گذشته گوگل چیست؟

Google secret.jpg

 

آلفابت که در اصل شرکت مادر گوگل محسوب می‌شود برای بحث و تبادل نظر در مورد سرمایه‌ گذاری‌ها و استراتژی‌های احتمالی در بخش لجستیک، با مدیران داخلی و نمایندگان برخی شرکت‌های خارجی جلساتی را پشت درهای بسته انجام داد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این رویداد که در دره سیلیکون انجام شد به نام «اجلاس لجستیک پیشرفته آلفابت» شناخته می‌شود و به میزبانی واحد تحقیق و توسعه X در شرکت گوگل و شرکت زیرساخت‌های Sidewalk از زیرمجموعه‌های آلفابت برگزار شده است. هدف از برگزاری این تحقیق کشف مدل‌های تجاری بالقوه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در فضای تجارت التکرونیک با تمرکز در تدارک و تحقیق بود و به گفته سه نفر از افرادی که در این جلسات حضور داشتند، جلسات مذکور با این اهداف باز هم تکرار خواهد شد.

یکی از سخنگویان شرکت Sidewalk در گفت‌وگو با خبرگزاری CNBC در این خصوص گفت: «ما به صورت مرتب با سهامداران و ذینفعان از صنایع مختلف برای تبادل نظر و راه‌های توفان مغزی جلسه برگزار می‌کنیم تا بتوانیم به کمک فناوری‌های جدید، راهکارهای ابتکاری را در زمینه‌های گوناگون ارایه دهیم».

گفته می‌شود بخش اعظم شرکت کنندگان در این جلسه را اعضای آلفابت و گوگل تشکیل می‌دادند و گروه‌های تخصصی متخلف از گوگل در این جلسه حضور داشتند. به گفته منابع آگاه که نخواستند نامشان فاش شود، در این جلسه نمایندگانی از شرکت‌های FedEx،‌ JD.com، Deliv، Flexe و مدیر اسبق شرکت والمارت حضور داشتند.

 


​​