باندپهن

اپراتورهای لهستان به کمک هم شبکه 5G راه‌اندازی می‌کنند

Polish 5G.jpg

 

خبرگزاری رویترز در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد سه اپراتور موبایلی اصلی لهستان برای توسعه شبکه مخابراتی 5G با دو شرکت دولتی در این کشور همکاری‌های خود را آغاز کردند تا سرعت توسعه این فناوری را بیشتر کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) تفاهم‌نامه بین این مراکز توسط صندوق توسعه دولت لهستان (PFR) و همچنین اپراتور دولتی Exatel مورد تایید قرار گرفت و هدف نهایی از این اقدام ایجاد یک شرکت جامع برای راه‌اندازی زیرساخت‌های نسل پنجم فناوری‌های مخابراتی و ارتباطی (5G) در کشور لهستان اعلام شد.

اگرچه اپراتورهای «اورنج پولند»، «تی-موبایل پولند» و «پولکومتل» در این زمینه با یکدیگر قرارداد همکاری امضا کردند، ولی در این میان شرکت «پلِی کامیونیکِیشنز» که به گفته مرکز GSMA از نظر تعداد مشترکان بزرگترین اپراتور موبایلی لهستان محسوب می‌شود، در این همکاری‌ها حضور نداشت.

در این میان گفته شد Exatel در اتحاد مشترک شرکت‌های خصوصی و دولتی برای توسعه و راه‌اندازی شبکه 5G در باند 700 مگاهرتز حضور دارد تا فرآیند ارایه مزایای اصلی از جمله دسترسی به اینترنت موبایلی با حداقل تاخیر و حداکثر سرعت بارگذاری را تسریع کند.

«پاول بوریس» مدیر صندوق توسعه دولت لهستان در حساب کاربری خود روی شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «هدف اصلی از این سرمایه‌گذاری مشترک تضمین دسترسی عموم مردم در سراسر کشور به خدمات 5G در باند انتخاب شده است و همچنین می‌کوشیم طی این اتفاق ضمن افزایش امنیت کاربران، قیمت خدمات خود را به لطف هم‌افزاری زیرساخت‌های مشترک به حداقل برسانیم».

 


​​