فناوری

سال 2050 منتظر «پلِی استیشن 10» باشید

Sony PlayStation.jpg

 

شرکت‌ها معمولا عبارت‌های مختلفی را مرتبط با برندهای تجاری خود مورد استفاده قرار می‌دهند تا محصولات آنها در بازار جهانی بیشتر مورد توجهقرار گیرد. در این میان تعداد زیادی از برندهای تجاری توسط شرکت‌های مختلف ثبت می‌شوند تا در زمان مناسب از آنها استفاده شود و البته در این میان بسیاری از برندهای تجاری ثبت شده هرگز مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. این اتفاق در اصل نوعی رویه امنیتی است که مراکز نامگذاری آن را دنبال می‌کنند تا جلوی هرگونه مشکل حقوقی بالقوه برای تقلب در نام‌های تجاری گرفته شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) شرکت سونی که از هم اکنون چشم اندازه گسترده برای آینده فعالیت‌های خود در بازار جهانی دارد، علاقه زیادی به ادامه حضور برند «پلی استیشن» در بازار نشان می‌دهد. این شرکت ژاپنی هم اکنون نام برند تجاری «پلی استیشن 10» یا به صورت خلاصه PS10 را ثبت کرد تا از این نام تجاری در زمان مناسب استفاده کند.

از دیگر علایم تجاری ثبت شده در «سازمان ثبت اختراعات و نام‌های تجاری ژاپن» می‌توان به PS 6، PS 7، PS 8، PS 9 و PS 10 اشاره کرد. عبارت PS در اصل مخفف کله «پلِی استیشن» است که برای کنسول بازی شرکت سونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته در حال حاضر هیچ گونه محصول سخت‌افزاری وجود ندارد که بتوان به این نام‌های تجاری نسبت داد. ولی ثبت این نام‌ها نشان می‌دهد که سونی از هم اکنون برنامه‌ریزی‌های خود را برای دهه‌های پیش‌رو در عرصه بازی‌های ویدویی انجام داده است.

باید پذیرفت صنعت جهانی بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی در زمانی که «پلی استیشن 10» عرضه می‌شود به طور کامل متفاوت خواهد بود. ولی از هم اکنون می‌توان منتظر ماند تا در سال 2050 میلادی «پلی استیشن 10» وارد بازار شود.

 


​​