بازار سرمایه

موافقت «بوریس جانسون» با استفاده از تجهیزات هوآوی در اپراتورهای انگلستان

Huawei 5G.jpg

 

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلستان به نظر می‌رسد مجوز نهایی خود را برای هوآوی صادر کند تا این شرکت بتواند تامین تجهیزات مخابراتی برای اپراتورهای موبایلی انگلیس را از سر گیرد. لازم به ذکر است ترس از ممنوعیت استفاده از محصولات شرکت‌های چینی به واسطه تحریم‌های آمریکا باعث شد انگلستان در زمینه توسعه شبکه مخابراتی 5G نسبت به دیگر نقاط جهان عقب بیافتد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) روزنامه تایمز با استناد به منابع رده بالا نزدیک به دولت و مراکز امنیتی انگلستان اعلام کرد که آقای جانسون رویه سکاندار قبلی این کشور یعنی «ترزا مِی» را دنبال می‌کند تا اجازه دسترسی به محصولات هوآوی در بخش‌های «غیرمشاجره‌ای» به اپراتورهای موبایلی داده شود. این اقدام پس از مشورت با وزرای انگلستان صورت می‌گیرد.

روزنامه تایمز در گزارش خود همچنین توضیح داد که انتظار می‌رود شورای امنیت ملی انگلستان (NSC) در جلسه ماه نوامبر خود تاییدیه نهایی در این زمینه را صادر کند.

با استقرار شبکه 5G در انگلستان که هم اکنون مراحل اولیه آن انجام شده است، اپراتورهای این کشور می‌توانند خدمات گسترده‌تری را در اختیار مشترکان قرار دهند. اپراتورهای انگلیسی تاکنون از تجهیزات چینی در زیرساخت‌های خود بهره برده‌اند، با این وجود شورایامنیت ملی انگلستان آپریل امسال اعلام کرد استفاده از تجهیزات چینی در قسمت‌های اصلی و حساس زیرساخت‌های موبایلی این کشور ممنوع است.

 


​​