تلفن همراه

۵۱ میلیارد دلار برای خرید گجت‌های پوشیدنی!

منبع: ایسنا
 
کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری به تازگی برآورد و اعلام کرده‌اند که کاربران حدود ۵۱.۵ میلیارد دلار در سال آینده را خرج گجت‌های هوشمند پوشیدنی خواهند کرد.
 
 این روزها گجت‌های هوشمند مختلفی در زمینه‌های گوناگون توسط شرکت و غول‌های تکنولوژی همچون اپل، شیائومی، هواوی، آمازون، مایکروسافت، سامسونگ و غیره توسعه یافته و در اختیار کاربران، علاقمندان و مشتریان قرار گرفته است و به‌منظور تسهیل کار و فعالیت افراد و کاربران و همچنین هوشمندسازی زیرساخت‌های شهری و خانگی معرفی و در بازارهای جهانی عرضه می‌شوند.
 
حالا به نظر می‌رسد که سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد انفجار ، رشد و شکوفایی بازار گجت‌های پوشیدنی و هوشمند خواهیم بود چراکه به تازگی کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده‌اند که استقبال کاربران از این محصولات به شدت افزایش پیدا خواهد کرد و بنابراین انتظار می‌رود که مبالغ هنگفتی حدود ۵۱.۵ میلیارد دلار را صرف خریداری و استفاده از گجت های پوشیدنی همچون ساعت و دستبند های هوشمند کنند.
 
این آمارها نشان می دهد که کاربران در سال آینده تمایل بسیار بیشتری برای خریداری و استفاده از گجت‌های هوشمند خواهند داشت. همچنین گارتنر پیش بینی کرده است که میزان فروش گجت های پوشیدنی در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با ۲۰۱۹ میلادی، ۲۷ درصد رشد و افزایش پیدا کرده و از ۴۰.۵ به ۵۱.۵ میلیارد دلار رسیده است.
 
در این گزارش آمده است که بخش زیادی از مبلغ ذکر شده صرف خریداری ساعت‌های هوشمند می‌شود که بدون شک جز محبوب‌ترین گجت‌های پوشیدنی به شمار می‌روند این طور که به نظر می رسد این روند در سال های آینده نیز همچنان رو به صعود خواهد ماند.
 
در سال جاری میلادی کاربران ۱۷ میلیارد  دلار برای تهیه و خریداری ساعت های هوشمند خرج کرده اند که انتظار می رود این رقم در سال ۲۰۲۰ به ۲۲.۸ میلیارد دلار خواهد رسید. البته این در حالیست که قیمت نهایی ساعت‌های هوشمند قرار است کاهش پیدا کند اما در مجموع با توجه به استقبال بی نظیر از آنها، پول صرف شده برای آن افزایش خواهد یافت.
 
وب سایت thefuturegadgets در گزارش خود ذکر کرده است که گجت‌های پوشیدنی به لطف فناوری های جدید و پیشرفته از زمان معرفی آن تاکنون توانسته است بخش اعظمی از فروش شرکت‌های تکنولوژی در سراسر جهان را به خود اختصاص دهد، به‌گونه‌ای که تولیدکنندگان موبایل همگی به سمت طراحی و تولید گجت‌های پوشیدنی نظیر ساعت‌های هوشمند و مچ‌بندهای هوشمند روی آورده‌اند.
 
تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه فناوری پیش‌بینی کرده‌اند که گجت‌های هوشمند پوشیدنی همانطور که سالهای گذشته با رشد قابل ملاحظه‌ای مواجه شده است، در سال‌های آتی نیز از استقبال گسترده کاربران برخوردار شود و کاربران با معرفی و عرضه محصولات جدید به استفاده از این گجت‌های هوشمند و پوشیدنی روی آورند.
 
ساعت‌های هوشمند، مچ‌بندهای ورزشی هوشمند و عینک‌های هوشمند همگی از نمونه‌های موفق و پرفروش بازار گجت‌های پوشیدنی هستند که توانسته‌اند سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهند و توجه خیل عظیمی از کاربران محصولات فناوری را به سمت و سوی خود جلب کنند.  
 
یکی از محبوب‌ترین گجت‌های پوشیدنی هوشمند، ساعت‌های هوشمند نظیر اپل واچ و همچنین ساعت‌های می برند شیائومی است به گونه‌ای که با گسترش و افزایش استقبال کاربران از آن، پیش بینی می‌شود در سالهای آتی جای ساعت‌های مکانیکی و معمول گذشته را بگیرد.

​​