لبه تکنولوژی

کوچک‌ترین پهپاد DJI معرفی شد؛ مویک مینی 399 دلاری

منبع: آی تی ایران
 
جدیدترین پهپاد شرکت DJI، کوچک‌ترین و در عین حال سبک‌ترین محصول این شرکت است که تحت عنوان مویک مینی معرفی شده است.
 
محصولی که به قدری سبک و جمع‌وجور طراحی شده که استفاده از آن نیازی با اخذ مجوز از سوی اداره FAA آمریکا ندارد. مویک مینی که تا قبل از رونمایی، چند باری مشخصاتی از آن در فضای وب درز کرده بود، رسما معرفی شد و پیش‌فروش آن نیز آغاز شده است. قرار است مویک مینی از 11 نوامبر به دست خریداران برسد.
 
ای پهپاد کوچک با قیمت 399 دلار عرضه و به همراه آن، یک کنترلر، یک باتری و یک مجموعه پره (ملخ) اضافه ارائه خواهد شد. البته امکان خرید پک Fly More نیز برای کاربران فراهم شده که با قیمت 499 دلار و با گاردهایی برای پره‌های پهپاد، سه باتری، یک‌هاب شارژ، کیس محافظ، کنترلر و سه مجموعه پره اضافی عرضه می‌شود.
 
علی‌رغم برخورداری از قیمت نسبتا پایین، مویک مینی بسیاری از قابلیت‌های پهپادهای گران‌قیمت DJI را در خود جای داده است. این محصول از لحاظ ابعاد، تقریب با مدل Spark این شرکت برابری می‌کند اما مویک مینی به پایه‌های جمع‌شونده مجهز است که حمل آن را برای کاربر آسان می‌کند. وزن مویک مینی حدود 249 گرم عنوان شده که یک گرم، کمتر از وزنی است که FAA برای پرواز پهپادها تعیین کرده و می‌بایست مجوز بگیرند.
 
 
قابلیت‌های نرم‌افزاری پیشرفته‌ای نیز در این پهپاد تعبیه شده که از جمله آن‌ها می‌توان به حالت‌های متفاوت فیلمبرداری اشاره کرد. مویک مینی قادر است با یک بار شارژ، حدود 30 دقیقه در آسمان پرواز کند که می‌تواند زمان مناسبی برای کاربران باشد.
 
اما این را هم باید گفت که با مویک مینی نمی‌توان فیلم‌هایی با رزولوشن 4K ثبت کرد. دوربین این پهپاد از یک سنسور 1/2.3 اینچی بهر می‌برد که می‌تواند ویدیوهایی با رزولوشن 2.7K و با نرخ 30 فریم بر ثانیه ثبت یا 1080p با نرخ 60 فریم بر ثانیه ثبت کند. میزان رزولوشن این دوربین برابر با 12 مگاپیکسل عنوان شده است.
 
همانند دیگر پهپادهای متعلق به DJI، دوربین بکار رفته در مویک مینی از لرزشگیر سه‌محوره بهره می‌برد و قادر به ثبت ویدیوهایی با یکنواختی مناسب در شرایط آب و هوایی مطلوب است. از طرفی دیگر، علی‌رغم سبک بودن مویک مینی، این پهپاد قادر است به خوبی تعادل خود را حفظ کند.

​​