بازار سرمایه

سهم هوآوی از بازار گوشی‌های چین 66 درصد بیشتر شد

Huawei beats China.jpg

 

هوآوی در فصل سوم سال 2019 میلادی سهم خود را در بازار گوشی‌های هوشمند چین افزایش داد و تنها مرکز در جمع پنج شرکت برتر بازار چین بود که توانست در بازار گوشی‌های هوشمند رشد کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) مرکز تحقیقاتی «کانالیس» بر اساس تازه‌ترین بررسی‌های خود اعلام کرد سهم هوآوی از بازار گوشی‌های هوشمند چین در فصل سوم امسال 66 درصد بیشتر شد تا این کمپانی چینی همچنان به عنوان بزرگترین فروشنده گوشی در چین به فعالیت خود ادامه دهد. به گفته کارشناسان این ششمین فصل متوالی بود که هوآوی توانست رشد دو رقمی را در بازار گوشی‌های هوشمند چین از آن خود کند.

«نیکول پنگ» مدیر مرکز توسعه دستگاه‌های موبایلی هوآوی توضیح داد حاکمیت این شرکت بر بازار مذکور قدرت هرچه بیشتر هوآوی در بازار گوشی‌های هوشمند را نشان می‌دهد و همچنین توانایی‌های چرخه تولید و تامین محصول هوآوی را نمایان می‌سازد.

وی افزود که این شرکت بزرگ همچنین به خوبی می‌تواند از روابط گسترده خود با اپراتورهای موبایلی برای فروش هرچه بیشتر گوشی‌های مجهز به گیرنده 5G استفاده کند و از این طریق بتواند دسترسی چینی‌ها به نسل پنجم خدمات مخابراتی را افزایش دهد.

هوآوی، ویوو، زد.تی‌.ای، شیائومی و سامسونگ در فصل سوم سال 2019 میلادی گوشی‌های مجهز به گیرنده 5G را با قیمت‌های بین 500 تا 1000 دلار وارد بازار کردند و پیش‌بینی می‌شود در فصل چهارم امسال محصولات بیشتری در این زمینه عرضه شود. مرکز تحقیقاتی کانالیس پیش‌بینی کرده است تعرفه استفاده از خدمات 5G و قیمت دستگاه‌های مربوطه در ماه‌های پیش‌رو ارزان‌تر شود.

 


​​