تلفن همراه

سامسونگ دومین گوشی با نمایشگر انعطاف‌پذیر را معرفی کرد

samsung_resize_md.png

 

سامسونگ این روزها در حال آژمایش روی یک گوشی هوشمند جدید مجهز به نمایشگر انعطاف پذیر و تاشو است که سال‌ها قبل شرکت موتورولا گوشی معمولی خود با این شکل ظاهری و نمایشگر غیرتاشو را به عنوان باریک‌ترین گوشی جهان عرضه کرده بود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این مدل مفهومی که هم اکنون با کد SDC19 مورد آزمایش قرار می‌گیرد، این هفته در کنفرانس سامسونگ معرفی شد و شرکت کره‌ای نخستین تصاویر آن را منتشر کرد.

در حالی که کاربران با عرضه «گلگسی فولد سامسونگ» طی چند ماه گذشته برای نخستین بار گوشی هوشمند مجهز به نمایشگر تا شدنی را در اختیار گرفتند، این شرکت هم اکنون به این نتیجه رسیده است که می‌بایست سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را در این زمینه انجام دهد و قیمت این محصول را پایین بیاورد تا امکان خرید آن را برای عموم کاربران فراهم شود.

مدل مفهومی جدید که سامسونگ هنوز نام آن را اعلام نکرده است شکل ظاهری شبیه به گوشی‌های تاشو یک دهه قبل را دارد که نمایشگر آنها از قسمت بالا روی صفحه‌ کلید سخت‌افزاری خم می‌شد و مشهورترین آنها گوشی ساخت شرکت موتورولا بود.

«هایسون جئونگ» مدیر مرکز تحقیق و توسعه سامسونگ طی سخنرانی خود در کنفرانس توسعه دهندگان این شرکت توضیح داد: «این برند جدید در عرصه گوشی‌های هوشمند که نمایشگرهای انعطاف‌ پذیر و خم شدنی را در اختیار کاربران می‌گذارد با انداز جیب کاربران سازگار نیست. به همین خاطر ما سعی کردیم نسل بعدی این گوشی‌ها را اندکی کوچک‌تر و کاربردی‌تر تولید کنیم».

البته سامسونگ جزییات زیادی را در مورد این محصول منتشر کرد و به درستی مشخص نشد دومین گوشی سامسونگ با این نمایشگر چه زمانی وارد بازار می‌شود.

شرکت سامسونگ که دفتر مرکزی آن در شهر سئول واقع شده است همچنین به این مسئله اشاره کرد که نسل جدید نمایشگرهای خم شدنی که برای این گوشی در نظر گرفته شده است مشکل قبلی را ندارد و کاربران بدون هرگونه نگرانی می‌توانند به دفعات زیاد آن را تا کنند.

samsung-2_resize_md.png

 


​​