تلفن همراه

73 درصد ترافیک اینترنت کشور بدون اپراتورهای موبایل برگشت/احتمال برقراری اینترنت تلفن‌های همراه از صبح یکشنبه

منبع: citna
با برقراری اتصال کاربران اینترنت ثابت در استان‌های مختلف کشور به اینترنت بین الملل و بازگشت تدریجی سطح دسترسی به اینترنت، وب‌سایت ناظر اینترنت در جدیدترین نمودار انتشار یافته، سطح دسترسی به اینترنت جهانی از داخل ایران را 73 درصد نشان داد.
 
 
 
با برقراری اتصال اینترنت ثابت در استان‌های مختلف کشور و بازگشت تدریجی سطح دسترسی به اینترنت، نت‌بلاکز - وب‌سایت ناظر اینترنت - در جدیدترین نمودار انتشار یافته، سطح دسترسی به اینترنت جهانی از داخل ایران را 73 درصد نشان می دهد.
 
این وب‌سایت که قطعی و اختلال در اینترنت جهانی را رصد می‌کند، آغازین ساعت‌های بامداد روز شنبه، دوم آذرماه، اعلام کرده بود که سطح دسترسی به اینترنت در ایران 23 درصد است، اما از شب گذشته و با اتصال اینترنت ثابت خانگی در استان‌های مختلف، دسترسی کاربران از ایران به اینترنت بین الملل روند افزایشی یافت تا اینکه هم اکنون به بالای 70 درصد رسیده است.
 
Untitled.png
 
روند اتصال کاربران به اینترنت که از روز پنج شنبه و در سطح اینترنت ادارات، شرکت‌ها و دانشگاه‌ها آغاز شده بود، شب گذشته (جمعه) به اینترنت خانگی در 10 استان رسید و مردم استان‌های ایلام، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، یزد، همدان، اردبیل، سمنان، زنجان، گلستان و چهارمحال و بختیاری به اینترنت جهانی وصل شدند.
 
ظهر امروز (شنبه) نیز استان البرز به جمع استان‌های متصل به اینترنت جهانی اضافه شد و ساعاتی بعد و با دریافت مجوزهای لازم، برقراری اینترنت خانگی در استان تهران و تعداد زیادی از کلانشهرهای کشور نیز در دستور کار قرار گرفت تا کاربران اینترنت ثابت در نقاط مختلف کشور امکان دسترسی مجدد به اینترنت بین الملل را پیدا کنند.
 
در همین حال، یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با خبرنگار «ایران» اعلام کرد: احتمالا تا فردا صبح اینترنت تلفن همراه در کشور وصل خواهد شد.

​​