تلفن همراه

ورایزون میگوید در 31 شهر آمریکا پوشش 5G ایجاد کرده است

 
 
شرکت مخابراتی ورایزن اعلام کرده که به هدف خود در تحت پوشش شبکه ۵G قرار دادن بالغ بر ۳۰ شهر ایالات متحده آمریکا تا پایان سال جاری میلادی رسیده است.
 
به گزارش ایسنا، ورایزن که یکی از بزرگترین شرکت‌ها و اپراتورهای مخابراتی در جهان به شمار می‌رود، به تازگی اعلام کرده که در دست‌یابی به هدف سال ۲۰۱۹ خود موفق بوده و توانسته دسترسی اهالی و ساکنین بالغ بر ۳۰ شهر از ایالات متحده آمریکا را به خدمات نسل پنجم شبکه اینترنت همراه موسوم به ۵G فراهم کند.
 
بر اساس اعلام این شرکت، هم اکنون شهروندان و مشترکان ورایزن در ۳۱ شهر آمریکا قادرند از اینترنت پرسرعت شبکه ۵G بهره مند شوند.
 
از طرفی دیگر، سایر شرکت‌های مخابراتی فعال در این کشور نیز در تلاشند تا با گسترش زیرساخت‌های مربوط به شبکه ۵G، نظر و رضایت مشترکان و کاربران خود را جلب کنند و هرچه زودتر راه‌اندازی شبکه 5G را در شهرهای مختلف ایالات متحده اعلام کنند. 
 
بر اساس گزارش وب سایت theverge، اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه‌ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین‌المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) آغاز کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل شروع شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به‌دنبال برقراری و راه‌اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی‌ها و برنامه‌های خود در این زمینه رونمایی می‌کنند.
 
کشورهای بسیاری در سراسر جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و بسیاری از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده‌اند.
 
بسیاری از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت برای راه‌اندازی نخستین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود.

​​