بازار سرمایه

ICTهای بورس، سبزپوش شدند

منبع: پیوست
سهام شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات حاضر در بازارهای بورس و فرابورس پس از یک هفته، دوباره با افزایش روبرو شد.
 
پس از آنکه در هفته گذشته نماد بورس اوراق بهادار به صورت مستمر با نزول شاخص روبرو بود، امروز (شنبه ۲۱ دی ماه) این نماد دوباره روند صعودی را آغاز کرد و شرکت‌های ICT حاضر در بازارهای بورس و فرابورس نیز مجددا روند افزایش ارزش سهام خود را از سر گرفتند. در این میان تنها شرکت‌های مخابرات ایران و همراه اول بودند که با روند نزولی بورس همراه نکرده و پس از یک روز دوباره صعودی شده بودند.
 
در هفته گذشته و پس از اعلام خبر حمله تروریستی به سردار سلیمانی در عراق، ارزش سهام تمامی شرکت‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بورس و فرابورس کاهش یافت. این روند در روز جاری برعکس شده و تابلوی بورس مجددا به رنگ سبز درآمد. درصد افزایش ارزش سهام شرکت‌های ICT در بیشتر موارد، بیش از افزایش شاخص کلی بورس در روز شنبه بود. در حالی که شاخص بورس در این روز ۱.۷درصد رشد را نشان داد، شرکت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات گاهی تا ۲ درصد نیز رشد داشته‌اند.
 
 
با این همه، هنوز شاخص صنایع در گروه‌های «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» و «اطلاعات و ارتباطات» همچنان، کمتر از شاخص کلی بورس است و تنها گروه رادیویی (شامل مخابرات ایران و همراه اول) بالاتر از شاخص بورس است.
 
 
شاخص بورس تا ۱۸ دی ماه

​​