باندپهن

شبکه ارتباطات زیرساخت در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان عادی و پایدار است

منبع: شرکت ارتباطات زیرساخت
 
 
در حال حاضر وضعیت ارتباطی مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان عادی است و شبکه ارتباطی زیرساخت کشور در این استان هیچ مشکلی ندارد .
 مرتضوی مدیر ارتباطات زیرساخت استان سیستان بلوچستان اعلام کرد: با تمهیداتی که صورت گرفته هیچ مشکلی در زمینه اختلال یا قطعی در شبکه های ارتباطی زیرساخت در مناطق سیل زده نداریم و با تلاش شبانه روزی همکاران فنی، ارتباطات زیر ساخت استان نرمال می باشد.
وی اضافه کرد : در پی وقوع سیل و طغیان رودخانه ،کابل های فیبر نوری زیرساخت استان در مسیر ارتباطی ایرانشهر –نیکشهر- چابهار و همچنین فیبر جاسک – لیردف در استان هرمزگان دچار قطعی شد و در شبکه اپراتورهای همراه و ثابت کشور در چابهار اختلال به وجود آمد که از همان لحظه وقوع بحران همکاران فنی به محل اعزام شدند . همچنین با هماهنگی صورت گرفته با اداره کل کنترل و هماهنگی و پایش مسیر پشتیبان ایجاد و مسیرهای ارتباطی مختل شده زیرساخت در چابهار نرمال شدند . از طرفی با تلاش همکاران فنی زیرساخت و مخابرات و رفع قطع فیبرنوری در مسیر های ایرانشهر- نیکشهر و نیکشهر- چابهار ارتباط شهرهای نیکشهر و قصرقند نرمال شد.
مدیر ارتباطات زیر ساخت استان سیستان بلوچستان توضیح داد : با هماهنگی صورت گرفته با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان دو لینک تجهیزات ماهواره VSAT از همان شب اول وقوع سیل به مناطق سیل زده در راستای پایداری شبکه ارسال شد.
مرتضوی در ادامه خاطرنشان کرد:با تمهیدات صورت گرفته علاوه بر اعزام گروه های فنی از مراکز ارتباطی شهرستان های ایرانشهر و چابهار دو تیم پشتیبانی هم از مرکز زاهدان در قالب تیم های فنی برای پشتیبانی و رفع مشکلات احتمالی به مناطق سیل زده اعزام شدند .
وی در پایان افزود: در همان ساعات ابتدایی وقوع سیل جلسه کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ، مدیران مخابرات منطقه و همکاران فنی زیرساخت استان تشکیل و بصورت مستمر و لحظه به لحظه رفع خرابی ها و موانع ارتباطی پیگیری شد.

​​