تلفن همراه

عرضه اندروید 10 برای جدیدترین گوشی LG

منبع: شهر سخت افزار
 
 
گوشی V50، جدیدترین محصول شرکت ال‌جی است که اکنون بروزرسانی ارتقا به سیستم عامل اندروید 10 را در اختیار گرفته است. بنا به اطلاعات منتشر شده از سوی منابع خبری این بروزرسانی در حال حاضر در دسترس کاربران این گوشی در کشور کره جنوبی قرار گرفته است و چند قابلیت جدید و مهم را هم به این گوشی اضافه می‌کند. در ادامه با جزییات بیشتر از این خبر همراه خواهید بود.
 
مدت‌هاست که ال‌جی رقابت در بازار گوشی‌های هوشمند را به بزرگانی نظیر سامسونگ، اپل و هواوی باخته است. مطمئناً یکی از مهم‌ترین دلایل این رخداد، تاخیر فراوان در انتشار بروزرسانی‌ های نرم افزاری و ارتقا به نسخه‌های جدید از سیستم عامل اندروید است. در حالی که سامسونگ انتشار بروزرسانی ارتقا به سیستم عامل اندروید 10 را برای بخش اعظمی از گوشی‌های هوشمند خود آغاز کرده و هم اکنون می‌توان بر روی گوشی‌های پرچمدار سال 2019 این شرکت سیستم عامل اندروید 10 را در اختیار داشت، ال‌جی به تازگی گوشی V50 ThinQ خود را به این سیستم عامل مجهز کرده است.
 
ماه گذشته بود که این بروزرسانی در اختیار کاربران گوشی LG G8 قرار گرفت و براساس اطلاعات منتشر شده از سوی منابع خبری اکنون نیز در دسترس کاربران گوشی V50 قرار گرفته است. همچون سری گوشی‌های گلکسی اس 10 و نوت 10، ال‌جی نیز برای گوشی V50 خود، کار انتشار نسخه‌های آزمایشی از سیستم عامل اندروید 10 را از ماه نوامبر سال گذشته میلادی آغاز کرد. اما به نظر می‌رسد رسیدن به یک نسخه پایدار در این بروزرسانی، برای ال‌جی نسبت به سامسونگ به صرف زمان بیشتری نیاز داشته است.
 
به تازگی کاربران همه گوشی‌های V50 که در برنامه بتا و آزمایشی از این بروزرسانی شرکت داشته‌اند، توانسته‌اند به نسخه پایدار و نهایی از آن دسترسی پیدا کنند و به این ترتیب باید گفت که در آینده نزدیک این بروزرسانی در اختیار تمامی کاربران این گوشی قرار خواهد گرفت. در نسخه نهایی از این بروزرسانی تغییرات مهمی نظیر مد نمایش پنجره‌ها به صورت Pop-up، پشتیبانی کامل از جسچرهای انتقالی، جداسازی کامل مدهای ثبت ویدیو و عکس در برنامه دوربین و همچنین آپدیت‌های امنیتی ماه دسامبر 2019، گنجانده شده است.
 
در کنار تغییرات دیگری نظیر حذف برنامه Lock و همچنین بهبود عملکرد در هنگام اتصال به نمایشگر ثانویه، این بروزرسانی عموم قابلیت‌های استاندارد سیستم عامل اندروید 10 نظیر Live Caption، ارتقا تنظیمات حریم شخصی، مد تاریک و... را هم به گوشی V50 اضافه می‌کند. باید گفت ال‌جی در این بروزرسانی قابلیت‌های اختصاصی چندانی را فراهم نکرده است بلکه ظاهر سیستم عامل اندروید 10 پس از نصب آن، بیش از هرچیز ما را به یاد رابط کاربری One UI 2.0 از شرکت سامسونگ می‌اندازد.
 
این بروزرسانی در حال حاضر تنها در دسترس کاربران این گوشی در کشور کره جنوبی قرار گرفته است. هنوز خبرهای رسمی در مورد انتشار این برورزرسانی در دیگر نقاط جهان منتشر نشده است اما انتظار می‌رود در طی یکی دو هفته آینده این اطلاعات در دسترس قرار بگیرد. تاریخ نشان داده است انتشار کامل و جهانی بروزرسانی های نرم افزاری ال‌جی می‌تواند از دو هفته تا چندماه به طول بی‌انجامد.

​​