تلفن همراه

آپدیت iOS 13.3.1 باگ ردیابی موقعیت مکانی آیفون 11 را برطرف کرد

منبع: دیجیاتو
 
اپل آپدیت iOS 13.3.1 را برای آیفون و آیپد منتشر کرد. مهم ترین تغییر این نسخه امکان خاموش کردن ردیابی موقعیت مکانی تراشه U1 است.
 
کاربران پس از نصب آپدیت iOS 13.3.1 می توانند با رفتن به قسمت Privacy > Location Services در تنظیمات آیفون، تراشه U1 Ultra Wideband را از طریق گزینه Networking & Wireless خاموش کنند. با این کار موقعیت مکانی بلوتوث، وای فای و Ultra Wideband غیرفعال می شود.
 
 
اپل گزینه فوق را پس از اینکه کاربران گزارش کردند آیفون 11، مدل پرو و پرو مکس ردیابی موقعیت مکانی را حتی با غیرفعال بودن خدمات مرتبط با قابلیت ردیابی مکان ادامه می دهد، اضافه کرده است. همچنین مطابق قوانین برخی کشورها، تراشه U1 باید در بعضی مکان ها غیرفعال شود.
 
از دیگر تغییرات به روز رسانی iOS 13.3.1 می توان به اضافه شدن دکمه Play Again برای محتواهای دیده شده در اپ TV اشاره کرد. آپدیت مذکور چندین باگ مختلف از جمله باگ قابلیت Communication Limits، خطا در اپ Mail که از بارگذاری تصاویر جلوگیری می کرد و همچنین باگ های دیگر را برطرف می کند.
 
به روز رسانی iOS 13.3.1 از طریق Settings > General > Software Update قابل دانلود است. اپل آپدیت iPadOS 13.3.1 و همچنین به روزرسانی iOS 12.4.5 را برای آیفون های قدیمی منتشر کرده است.

​​