بازی

فناوری اطلاعات

February 18, 2020
11:24 سه شنبه، 29ام بهمنماه 1398
کد خبر: 108964

رقابت ۵۰ ایده در حوزه بازی‌های شناختی آغاز شد

مراکز دانشگاهی و شرکت‌های طراحی بازی در چالش "سرمایه شناختی و طراحی بازی"، حدود ۵۰ طرح ارائه کردند.
 
در چالش "سرمایه شناختی و طراحی بازی" که از سوی شتابدهنده شناختی و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی برگزار می‌شود، مراکز دانشگاهی و شرکت‌های طراحی بازی از ۱۰ استان کشور، حدود ۵۰ طرح را برای ارزیابی و بررسی ارائه کردند.
 
از مجموع حدود ۵۰ پروپوزال دریافت شده، تعداد ۳۰ ایده پیشنهادی به بازی‌های دیجیتال اختصاص دارد و ۹ طرح پیشنهادی نیز حوزه بازی‌های فیزیکی و قلم کاغذی و ۱۰ طرح نیز بطور مشترک در هر دو زمینه‌ بازی های دیجیتال و فیزیکی و قلم و کاغذی را در بر می‌گیرد.
 
در طرح‌ها و ایده‌های پیشنهادی از سوی این مراکز در این چالش، طیف کودکان و نوجوانان بیشترین گروه هدف را در طراحی بازی تشکیل می‌دهند.
 
طرح‌های پیشنهادی مراکز دانشگاهی و شرکت‌های طراحی بازی در این چالش با حضور داوران و متخصصان حوزه‌های علوم شناختی درحال بررسی و ارزیابی است.
 
در این چالش، شناختی‌بودن طرح و حضور حداقل یک متخصص از حوزه‌ علوم شناختی در تیم از معیارهای مهم ورود تیم‌ها به مرحله‌ بعد است.
 
تیم‌های برگزیده (حداکثر ۱۰ تیم) از تاریخ ۳۰ بهمن ماه وارد مرحله‌ پیش‌شتابدهی شده و این زمان تا ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت.
 
چالش "سرمایه شناختی و طراحی بازی" با هدف توسعه ارتباط بین رشته‌ای و معرفی بازی‌های شناختی به عنوان یکی از زمینه‌های کارآفرینی و سرمایه گذاری با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی برگزار می‌شود.
 
ارتقای سطح بازی‌ها از جنبه‌های صرفا تفریحی به پرورش شناختی و حمایت از تیم‌های خلاق و نوآور از دیگر اهداف برگزاری این چالش است.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.