اپ‌استور و گوگل‌پلی به جنگ کرونا می‌روند

منبع: دیجیاتو
 
 
 
 اپ‌استور و گوگل‌پلی با جلوگیری از دروغ‌پراکنی به جنگ ویروس کرونا می‌روند.
 
ویروس کرونا تا به امروز قربانیان زیادی گرفته است و شرکت‌های مختلف سعی دارند با راهکاری مختلف از شیوع بیشتر آن جلوگیری کنند. اپل و گوگل به تازگی اعلام کرده‌اند برنامه‌های غیررسمی و جستجوهای مربوط به ویروس کرونا را در فروشگاه‌های اپلیکیشن خود مسدود می‌کنند.
 
اپل و گوگل به دنبال جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط در رابطه با ویروس کرونا هستند. بر اساس گزارشی جدید، اپل اپلیکیشن‌های مربوط به کرونا را که توسط دولت و یا مقامات رسمی حوزه سلامت توسعه پیدا نکرده باشند، از اپ استور حذف می‌کند. توسعه دهندگان به این موضوع اشاره کرده‌اند که اپل تنها در صورتی برنامه‌‌ای را تایید می‌کند که از سوی یک نهاد شناخته شده ارسال شود.
 
گوگل دیگر شرکتی بوده که در فروشگاه اپلیکیشن خود مانع از انتشار اطلاعات غلط در رابطه با کرونا می‌شود. اگر در پلی استور عبارت Coronavirus را جستجو کنید، هیچ برنامه‌ای به نمایش گذاشته نمی‌شود و با عبارت «ما برای جستجوی شما نتیجه‌ای پیدا نکردیم» مواجه خواهید شد. گوگل صفحه‌ای با عنوان «Coronavirus: Stay Informed» در گوگل پلی ایجاد کرده که در آن اپلیکیشن‌هایی مانند صلیب سرخ، مرکز کنترل بیماری‌ها (CDC) و توییتر به چشم می‌خورند.
 
 
در حالی که شرکت‌های مختلف سعی دارند با استفاده از اینترنت جدیدترین و دقیق‌ترین اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهند، اطلاعات غلط بی‌شماری در رابطه با این ویروس نیز وجود دارد. ماه گذشته میلادی شرکت آمازون مانع از فروش 1 میلیون کالا با ادعای نادرست در رابطه با درمان ویروس کرونا یا مبارزه با آن شد. در حالی که آمازون جلوی فروش ماسک‌های تنفسی با قیمتی بالاتر از استاندارد را نیز گرفت، اما همچنان محصولاتی با قیمت بسیار بالا در این فروشگاه قابل خریداری است.
 
دسامبر سال گذشته میلادی ویروس کرونا در شهر ووهان شناسایی شد. این ویروس به کشورهای زیادی سرایت کرده و تا به امروز بیش از 100 هزار نفر به آن مبتلا شده‌اند.

​​