فناوری اطلاعات

نشست اضطراری اپل، گوگل و فیسبوک در کاخ سفید در پی شیوع کرونا

منبع: دیجیاتو
فیسبوک، اپل و گوگل به همراه دیگر بزرگان صنعت تکنولوژی قرار است امروز به کاخ سفید بروند تا با مقامات رسمی وزارتخانه‌ها مختلف در رابطه با ویروس کرونا صحبت کنند.
 
دیگر کمپانی‌هایی که به این نشست دعوت شده‌اند و قصد دارند نماینده‌های خود را به کاخ سفید بفرستند، مایکروسافت، توییتر و آمازون هستند. این شرکت‌ها در کاخ سفید با مقامات دولتی از وزارت بهداشت عمومی ایالات متحده، انجمن ملی بهداشت و وزارت کار ایالات متحده دیدار خواهند کرد و در رابطه با ویروس کرونا صحبت می‌کنند. گفته می‌شود این شرکت‌ها به همراه دولت، «در رابطه با همکاری‌های مشترک و اشتراک اطلاعات بین صنایع و وزارتخانه‌های درگیر ویروس کرونا» صحبت خواهند کرد.
 
یکی ازسوال‌هایی که در این رابطه مطرح می‌شود، این است که این کمپانی‌ها چه اشخاصی را به عنوان نمایندگان خود به کاخ سفید خواهند فرستاد. در رابطه با اپل نیز باید گفت هنوز معلوم نشده که آیا خود تیم کوک شخصا به کاخ سفید خواهد رفت یا خیر. البته او پیش از این نیز بارها به کاخ سفید رفته ولی همواره دلیل آن ملاقات با رئیس جمهور آمریکا بوده است.
 
با این حال پیش از این که این نشست تقریبا اضطراری در کاخ سفید برگزار شود، کمپانی‌های مطرح حوزه تکنولوژی برای مقابله با ویروس کرونا خود پیش‌قدم شده بودند. برای مثال کمپانی گوگل به تمامی ۱۰۰ هزار کارمند آمریکای شمالی خود اعلام کرده است که می‌توانند از این پس دورکاری کنند. همچنین اپل نیز به آن دسته از کارمندانی که در مراکز شلوغ شهر زندگی می‌کنند و به دلیل هراس از ابتلا به کرونا نمی‌خواهند به دفاتر این کمپانی مراجعه کنند نیز اعلام کرده که دورکاری کنند.
 
همچنین اکثر این کمپانی‌ها تمامی رویداد‌های خود را لغو کرده و قرار است آن‌ها را به صورت آنلاین برگزار کنند. البته در این بین هنوز رویداد آخر مارس کمپانی اپل مانده که به احتمال زیاد آن هم لغو خواهد شد. در رابطه با برگزاری آنلاین این مراسم اطلاعاتی در دسترس نیست.

​​