باندپهن

گزارش نایب رئیس هییت مدیره زیرساخت از کیفیت اینترنت اپراتورهای ثابت:

آسیاتک، صبانت، داتک و مخابرات ایران با اختلال مواجه بودند/امشب وضعیت اینترنت بهتر میشود

نایب رئیس هییت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت از پیجویی ها برای برطرف کردن مشکل کمبود ظرفیت برخی شرکت های عرضه کننده خدمات اینترنت خبر داد و تاکید کرد امشب وضعیت اینترنت بهتر می شود.
 
bonabi .jpg
 
به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سجاد بنابی در رشته تویتی گفت: امروز جلسه‌ی ۴ ساعته‌ای با حضور وزیر ارتباطات، مدیران سازمان تنظیم مقررات و زیرساخت برای بررسی وضعیت سرعت اینترنت کاربران ثابت برگزار شده شد. 
 
به گفته وی رشد مصرف کاربران دو برابر سه هفته پیش است. ولی شرکتهای آسیاتک، صبانت، داتک، مخابرات اصفهان، مخابرات خراسان رضوی، مخابرات تهران و 1400 مرکز مخابرات ایران با اختلالاتی مواجه اند.
 
به گفته بنابی، شرکت آسیاتک در ده استان با مشکل پرشدن ظرفیت خطوط انتقال بین استانی مواجه بود، که این ظرفیت‌ها از سوی شرکت زیرساخت تامین و واگذار شد.
 
کاربران شرکت ندا گسترصبا (صبانت) هم با پرشدن شدید ظرفیت انتقال بین استانی و اینترنت مواجه بودند، گراف‌های این شرکت نشان‌دهنده وضعیت بد کیفیت سرویس از ساعت ۲عصر هر روز تا ساعت ۱بامداد بود. در حال حاضر، شرکت مخابرات ایران و زیرساخت در حال ارتقای مدارات انتقال این شرکت هستند.
 
به گفته نایب رئیس هییت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، شرکت داتک هم با پرشدن شدید ظرفیت ارتباط بین مراکز مخابراتی درون شهری و نیز ارتباطات اینترنت مواجه بود. برای این شرکت نیز که پهنای باندش را از شرکت رسپینا تامین میکند، ارتقای مدارات آغاز شده است.
 
اما شرکت مخابرات استان اصفهان با مشکل فنی در بالانس ترافیک اینترنت بین لینک‌های فعلی مواجه بود که با تغییر تنظیمات و اصلاح بالانس، مشکل برطرف شده است. 
 
به گفته وی، پرشدن ظرفیت ارتباطات اینترنتی شرکت‌های مخابرات استان خراسان رضوی و مخابرات استان تهران نیز با افزایش ظرفیت ارتباطات آن‌ها حل شد.
 
سجاد بنابی گفت: از مجموع بیش از ۱۴۰۰ مرکز مخابراتی کشور، تجهیزات انتقال شرکت مخابرات ایران در ۷۰مرکز نیازمند ارتقای سخت‌افزاری است. حدود ۲۰مرکز از این ۷۰ مرکز در استان کرمان واقع است. حل مشکل این ۷۰مرکز که عمدتا کم ظرفیت هستند در مدت کوتاه قابل رفع نیست و باید خرید تجهیزات و نصب پیگیری شود
 
نایب رئیس هییت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت تاکید کرد : با ارتقاهای صورت گرفته، امشب وضعیت عمومی سرعت اینترنت‌های خانگی به مراتب بهتر از روز گذشته خواهد بود. این جلسه فردا نیز برگزار و وضعیت مجددا بررسی و اقدامات پیگیری خواهد شد.
 

​​