باندپهن

فیس بوک و دیزنی برای کاهش فشار به اینترنت اروپا کیفیت پخش خود را کاهش می‌دهند

ICTna.ir - فیس بوک به طور موقت کیفیت پخش ویدئویی در اروپا را در پلت فرم‌های اجتماعی خود یعنی فیس بوک و اینستاگرام را در پاسخ به درخواست کمیسیون اروپا و با هدف کاهش فشار به زیرساخت های اینترنت اروپا کاهش میدهد.
 
44589136971_23014d46a1_k.jpg
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، دیزنی هم اعلام کرد که برای کاهش پهنای باند مورد استفاده توسط سرویس استریمینگ دیزنی پلاس که قرار است از امروز در اروپا آغاز شود کار خواهد کرد.
 
هفته گذشته، نت فلیکس، یوتیوب و آمازون گفتند که آن‌ها به درخواست اتحادیه اروپا و برای کاهش فشار به زیرساخت های اینترنت، کیفیت تصاویر ویدئویی خود را به SD در منطقه اروپا تغییر خواهند داد.
 
پیش از این مدیر اجرایی اتحادیه اروپا نسبت به فشار موجود بر روی زیرساخت اینترنت در طی بحران کرونا به دلیل دورکاری و روی آوردن به تماشای ویدئوی آنلاین اعلام داشته بود.
 
اپراتورهای مخابراتی در منطقه اروپا از افزایش قابل‌توجه در ترافیک شبکه خود گزارش کرده‌اند چرا که دولت‌های عضو اتحادیه اروپا درخواست کرده‌اند تا در طی وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در خانه بمانند و یا به شهروندان به صورت آنلاین آموزش داده شود یا دورکار شوند.
 
در مجموع، پلتفرم های پخش بخش عمده ای از ترافیک اینترنت در جهان محسوب می‌شوند. ویدیوی آنلاین بیش از ۶۰ درصد کل حجم پایین‌دست ترافیک در سال ۲۰۱۹ را تشکیل می‌داد - در حالی که در گزارش دیگری ماه گذشته گفته شد که یوتیوب تنها یک چهارم از همه ترافیک موبایل را تشکیل می‌دهد.
 
یک سخنگوی فیس بوک دیروز به رویترز گفت: " برای کمک به کاهش تراکم شبکه بالقوه، ما به طور موقت نرخ بیت را برای ویدیوهایی در فیس بوک و اینستاگرام در اروپا کاهش خواهیم داد.
 
تا زمانی که نگرانی‌هایی درباره زیرساخت اینترنت منطقه وجود داشته باشد، این میزان تا زمانی که نگرانی‌هایی در رابطه با زیرساخت اینترنت منطقه وجود داشته باشد، باقی خواهد ماند.

​​