بازار سرمایه

"اخابر" با بیشترین تقاضا به صف خرید ۲۳۶ میلیونی رسید

منبع: شرکت مخابرات ایران
پای تابلوی معاملات امروز که بورس زیر چتر بانکی‌ها رفته بود سهام «اخابر» نیز دارای بیشترین میزان تقاضا را داشت و صف خرید این سهام امروزبه ۲۳۶ میلیون رسید. 
 
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در روز‌های اخیر خبر‌هایی مبنی بر دریافت وام از صندوق بین المللی پول و احتمال کاهش تحریم‌های ایران به گوش رسید که خود منجر به سبز شدن قیمت‌ها در بازار سهام شد.
 
این گزارش با تاکید بر اینکه " اخابر" در اسفند خوب بود و نسبت به بهمن رشد داشت می افزاید : شرکت مخابرات ایران حرکت صعودی خوبی را از دی ماه آغاز کرده واز محدوده ۴۳۰۰ ریال توانست در حال حاضر به ۷۴۹۳ ریال رشد یابد و همچنان سهم حرکت صعودی جدیدی را طی کند . 
 
 
بر اساس این گزارش ، همچنین، تقاضای بالایی در نمادهای تازه عرضه شده «وتجارت» شکل گرفته و پس از آن، سهام «وبصادر» بیشترین میزان تقاضا را دارد
 
 
امروز زیر چتر بانکی‌ها قرار گرفته و به مدد رشد این سهم ها، شاخص کل در حال حاضر بیش از ۸۰۰۰ واحد رشد کرده و به کانال ۵۲۹ هزار واحد بازگشته است. ارزش معاملات ۳۷۰۰ میلیارد تومان فراتر رفته است.
 
 
زمزمه‌های کاهش تحریم‌های ایران به جهت مقابله با کروناویروس و اعطای وام از سوی صندوق بین المللی پول به ایران، از جمله اتفاقات مثبت روز‌های اخیر بوده که موجب ایجاد جو مثبت در بازار سرمایه و به خصوص در گروه بانکی‌ها شده است.

​​