فناوری اطلاعات

خدمات Azure مایکروسافت برای شرکت‌های مخابراتی

منبع: همکاران سیستم
به گزارش وب‌سایت techcrunch؛ مایکروسافت امروز از راه اندازی سرویس جدیدی به نام Azure Edge Zones خبر داد که به کاربران خدمات ابری Azure امکان می‌دهد به اپلیکیشن‌های سازمانی در موقعیت‌های جغرافیایی مختلف دسترسی داشته باشند. تمرکز قابلیت مذکور بر این است که کاربران سازمانی بتوانند در آن واحد و با حداقل تاخیر ممکن به نسل پنجم سرویس‌های مخابراتی و ارتباطی 5G دسترسی پیدا کنند.
این کمپانی همچنین نسخه ویژه Edge Zones را برای اپراتورهای مخابراتی هم عرضه کرده است که در مرحله کنونی پیش‌ نمایش آن در اختیار اپراتور آمریکایی AT&T قرار گرفته است تا بر این اساس مناطق مورد نظر به صورت مستقیم از طریق شبکه 5G تحت پوشش این اپراتور به یکدیگر متصل شوند.
همچنین، خدمات پردازش ابری Azure برای آن دسته از کاربرانی که شبکه‌های اختصالی 5G یا LTE را در کنار Azure Stack Edge استفاده می‌کنند قابلیت جدید Private Edge Zones را ارایه کرده است.

مایکروسافت علاوه بر همکاری با AT&T، طرح‌های مشابه مشترکی را با شرکت‌های مخابراتی دیگری از جمله Rogers، SK Telecom، Telstra و ودافون آغاز کرده است و همچنین در نظر دارد طی سال آینده Azure Edge Zones را در بیش از 10 شهر بزرگ آمریکا ارایه کند و قرار است گام نخست تابستان امسال از شهرهای لس آنجلس، میامی و نیویورک آغاز شود.
این کمپانی با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای موبایلی طی چند دهه گذشته در زمینه توسعه ارتباط ما با یکدیگر پیشگام بودند و اسال ارتباطات تلفنی و موبایلی را پایه‌گذاری کردند. هم اکنون قصد داریم این ارتباطات را گسترش دهیم.»

​​